Топ Новини

НБУ готовий засипати Україну доларами, якщо гривня буде падати

27 вересня 2011 в 12:57
Національний банк України (НБУ) пильнує стабільність курсу гривні і в разі необхідності готовий збільшити інтервенції на підтримку гривні. Проте в НБУ сподіваються, що такого не станеться, оскільки розраховують на зростання аграрного експорту і, відповідно, надходження "експортної" валюти до країни.
dollari_06-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це заявила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова на прес-конференції в Києві у вівторок.

"Якщо є необхідність більш масованих інтервенцій, ми її виконаємо", - сказала вона.

О.Щербакова уточнила, що напередодні Нацбанк повністю закрив надлишковий попит на валюту, при цьому розмір інтервенції був "не дуже значним - у кілька разів менше звичайної".

"Сьогодні є попит на валюту - ми продаємо. Нацбанк поки не планує змінювати свою політику і відступати з ринку", - підкреслила вона.

При цьому О.Щербакова зазначила, що надлишковий попит на валюту формується на готівковому ринку. "Якщо прибрати готівку, то ринок збалансований", - сказала вона.

Прогнозуючи ситуацію до кінця року, О.Щербакова повідомила, що Нацбанк розраховує на зростання аграрного експорту, скорочення попиту на готівкову валюту внаслідок посилення правил її обміну.

Директор департаменту додала, що паралельно Нацбанк проводить значну роботу, щоб дати населенню альтернативний напрям інвестицій окрім валютного ринку.

За словами О.Щербакової, аналіз платіжного балансу та інших даних дає змогу оцінити обсяг готівкової валюти поза банками в Україні на суму близько млрд.

"Якщо підсумовувати вибування готівки (валюти - ред.) з валютообмінних операцій і зняття з валютних депозитів, то ця цифра близька до 70 млрд", - сказала вона.

"Коли різні експерти виступають на цю тему, крутяться навколо цієї суми, то, напевно, вона відповідає реаліям", - додала голова департаменту.

У той же час вона не змогла оцінити рівень тіньового готівкового валютного ринку у країні.

О.Щербакова зазначила, що платіжний баланс демонструє постійне зростання готівки поза банками протягом 2008-2011 рр. На її думку, якщо таку динаміку у 2008-2010 рр. можна було пояснити впливом кризи, то сьогоднішнє збереження ситуації свідчить про зростання тіньового сектора економіки. При цьому глава департаменту наголосила, що посилення Нацбанком правил обміну готівкової валюти спрямовано на боротьбу з цією негативною тенденцією.

Згідно з даними Нацбанку, обсяг готівкової гривні поза банками до кінця серпня цього року становив 194 млрд грн, збільшившись з початку року на 6%.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...