Топ Новини

НБУ допоможе банкам боротися з неплатниками

25 вересня 2012 в 08:52
Нацбанк збирає дані про несумлінних позичальників, активно бере участь в аналізі судової практики з розгляду кредитних справ та її систематизації для того, щоб надати судам чіткі й однозначні рекомендації.
credit_dollar_nbu_5-16-kredit.jpg
- колаж ZN.UA

НБУ серйозно стурбований зловживаннями в судах, які ставлять під загрозу захист прав кредиторів в Україні. У зв'язку з цим необхідно регулярне узагальнення практики розгляду кредитних справ та надання судам чітких і однозначних рекомендацій.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив голова Національного банку України Сергій Арбузов.

«Такі прецеденти вже є і Нацбанк збирає дані про несумлінних позичальників, активно бере участь в аналізі судової практики для її систематизації», - заявив глава НБУ.

- Найбільш злісні банківські боржники сидять у Верховній Раді

За інформацією глави НБУ, найближчим часом будуть прийняті законодавчі акти, що істотно зміцнюють кредиторів в їхніх правах. Так, на початку вересня ВР прийняла у першому читанні законопроект щодо питання виконання господарських зобов'язань, спрямований на додаткове регулювання питань щодо захисту прав кредиторів. Цей законопроект передбачає значне посилення прав і гарантій так званих забезпечених кредиторів в ході санації боржника.

Зокрема, передбачається зробити неможливим затягування суддівського провадження у справах про банкрутство, створення умов для повернення кредитодавцю коштів шляхом накладення арешту на майно позичальника одночасно з визнанням недійсним кредитного договору або договору забезпечення.

«Нас так само дуже турбує ситуація, що склалася в сфері виконавчого провадження. Вона бачиться вкрай незадовільною: за підсумками примусового продажу нерухомості, конфіскованої за рішенням суду, банки втрачають до 50% від вартості застави, в результаті чого банк залишається з непогашеним кредитом, а клієнт - з непогашеним боргом. Часті зміни законодавчої бази в цій сфері носять фрагментарний характер і суттєво не впливають на ситуацію», - заявив в інтерв'ю глава НБУ.

Читайте також:

Українці заборгували банкам майже 190 мільярдів гривень

Позичальникам стане невигідно вимагати недійсності кредитного договору

Колектори хочуть легалізувати свій бізнес і навіть готові обмежити свої можливості

Арбузов: За неправосудні рішення суддів треба притягати до відповідальності

Іноземних інвесторів відлякує від України безкарність недобросовісних позичальників

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...