НБУ: Банки не потребують додаткового стрес-тестування

25 січня 2012 в 12:53
У Нацбанку зазначають, що банківський сектор України демонструє багато позитивних тенденцій.
_DSC3121.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Темпи зростання головних показників розвитку українських банків зіставні та навіть дещо перевищують результати, досягнуті банками країн ЄС, зазначають у Національному банку України (НБУ).

Зокрема, як повідомив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов на зустрічі з представниками європейського бізнесу в Україні, про це свідчать темпи зростання активів та пасивів у банківській системі: за 2011 рік приріст активів банківської системи становив +11%, кредитів – +9% (у тому числі в національній валюті – +22%), регулятивний капітал – +11%, депозити населення – +13%.

«За останні шість місяців у жодному банку не було призначено тимчасової адміністрації… Загалом на сьогодні банківська система працює стабільно та збалансовано і не потребує проведення додаткового стрес-тестування», – висловив впевненість Ю.Колобов.

Разом з тим чиновник НБУ зазначив, що перед українською банківською системою стоять «такі самі виклики, як і перед банківськими системами інших країн», пов’язані, зокрема, з розвитком боргової кризи в Єврозоні.

«Для Національного банку важливо зберегти досягнуту макроекономічну стабільність, у тому числі шляхом підтримання цінової стабільності», - сказав Ю.Колобов. Він нагадав, що минулого року за ініціативи НБУ «відбулися позитивні законодавчі зрушення» - було прийнято закони щодо підвищення прозорості банків, щодо нагляду на консолідованій основі, щодо захисту прав кредиторів. 

Читайте також:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...