НБУ збільшив прогноз інфляції на 2017 рік до 9,1% через підвищення мінімальної зарплати

26 січня в 14:25

Інфляція в річному вимірі повернеться до рівня нижче 10% лише в IV кварталі 2017 року.

НБУ1 Нацбанк1_1
Через підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн кожен українець втратить 1% своїх доходів
Нацбанк України / Flickr
Правління Національного банку України прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 14% річних.

"Це пов'язано з необхідністю нівелювати інфляційні ризики для досягнення цілей з інфляції у 2017-2018 роках", - йдеться в повідомленні НБУ.

Як нагадали в Національному банку, споживча інфляція стрімко уповільнилася у 2016 році до 12,4% (з 43,3% у 2015 році), що відповідало прогнозам НБУ.

Національний банк очікує інфляцію в межах оголошених цільових орієнтирів (8% ± 2 в.п. на 2017 рік та 6% ± 2 в.п. на 2018 рік).

Водночас, прогноз інфляції на 2017 рік переглянуто з 8% до 9,1%. "Насамперед – через підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. з початку року. Це рішення уряду відобразиться на рівні інфляції як безпосередньо через збільшення споживчого попиту населення, переважно на продовольчі товари, і собівартості продукції, так і опосередковано через інфляційні очікування українців", - йдеться в повідомленні.

У НБУ вважають, що збільшення споживчого попиту та собівартості виробництва формуватиме додатковий тиск на основні компоненти інфляції у 2017 році: відповідно, базова інфляція зросте до 6,3%, а інфляція сирих продуктів – до 7,0%.

Крім того, інфляція в річному вимірі буде залишатися високою впродовж перших трьох кварталів завдяки дії ефекту статистичної бази. Вона повернеться до однозначного рівня лише в IV кварталі 2017 року.

Водночас Національний банк наразі не вважає за доцільне застосовувати інструменти монетарної політики для приведення прогнозу інфляції до 8%, адже це могло б призвести до необґрунтованої волатильності ринкових процентних ставок та інфляції в майбутньому, а також загальмувати зростання економіки, яка виходить з кризи.

Прогноз інфляції на 2018 рік залишається без змін на рівні 6%.

Читайте також: НБУ оцінив зростання інфляції після підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн

Наприкінці грудня 2016 року Рада Національного банку України прийняла Основи грошово-кредитної політики на 2017 рік і середньострокову перспективу, визнавши пріоритетною метою грошово-кредитної політики забезпечення цінової стабільності. Тобто, пріоритетом діяльності правління Національного банку України повинно бути зниження інфляції (індексу споживчих цін) до однозначного показника і утримання її на такому рівні в середньостроковій перспективі.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...