Топ Новини

НБУ залишив облікову ставку на рівні 14% і підтвердив прогноз щодо інфляції

8 грудня 2016 в 14:36

Інфляційні ризики сильно зросли. Національний банк припинив поступове зниження облікової ставки.

НБУ1 Нацбанк1_3
НБУ очікує прискорення інфляції на 1 в.п. після підвищення мінімальної зарплати до 3,2 тис. грн.
Нацбанк України / Flickr
Національний банк України залишив облікову ставку незмінною на рівні 14% річних. Як повідомляє прес-служба НБУ, це пов'язано з необхідністю нівелювати інфляційні ризики для досягнення цілей по інфляції у 2017-2018 роках.

"До кінця року споживча інфляція з високою ймовірністю буде на рівні цілі Національного банку - близькою до 12%. Також реалістичним залишається досягнення цілей з інфляції у 2017 і 2018 роках (8% +/- 2 п. п. і 6% +/- 2 п. п. відповідно)", - йдеться в повідомленні.

У той же час, з моменту попереднього рішення щодо монетарної політики (наприкінці жовтня) зросли ризики для подальшої інфляційної динаміки, які змушують НБУ більш стримано проводити пом'якшення монетарної політики для досягнення проголошених інфляційних цілей, зазначили в НБУ.

Перш за все, НБУ врахував необхідність нівелювати ефекти від різкого підвищення мінімальної заробітної плати у 2017 році. За оцінками Нацбанку, підвищення доходів частини українців буде стимулювати їх споживання і це може додати до показника інфляції в наступному році близько 1 в.п.

"Відповідно, щоб стримати інфляційні наслідки такого кроку, Національний банк прийняв рішення проводити більш стриману монетарну політику", - зазначили в НБУ.

Також НБУ прийняв до уваги інші ризики. По-перше, зросла невизначеність внаслідок посилення політичної напруженості. По-друге, зросла ймовірність затримки надходження офіційного фінансування через повільне впровадження заходів, передбачених загальною програмою України з МВФ.

"У разі зниження ризиків для цінової стабільності Національний банк в наступному році продовжить пом'якшення монетарної політики, оскільки це буде сприяти зниженню вартості кредитних ресурсів і надасть підтримку економічному зростанню", - зазначили в НБУ.

Читайте також: НБУ оцінив зростання інфляції після підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн

Нагадаємо, що наприкінці жовтня Національний банк України знизив облікову ставку з 15% до 14%. У вересні НБУ знизив облікову ставку до 15% з 15,5%. До цього липні Нацбанк знизив облікову ставку до 15,5% з 16,5%, у червні - до 16,5% з 18%, у травні - до 18% з 19%, а в квітні - до 19% річних з 22%, на якому вона була встановлена з 25 вересня 2015 року, коли центробанк знизив її з 27% річних.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...