НБУ визнав "Дельта Банк" Лагуна і ще два банки неплатоспроможними

Поділитися
НБУ визнав "Дельта Банк" Лагуна і ще два банки неплатоспроможними "Дельта Банк" - неплатоспроможний
Власник банків вчасно не надав їм фінансової підтримки.

Національний банк України визнав неплатоспроможними "Дельта Банк" та "Кредитпромбанк" бізнесмена Миколи Лагуна, а також "Омега банк". Таке рішення НБУ прийняв 2 березня, йдеться в повідомленні прес-служби регулятора у вівторок.

За даними НБУ, 94% (або 554 тис.) всіх вкладників "Дельта Банку" отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки мають вклади в межах гарантованої суми у 200 тис. грн.

Головною причиною віднесення "Дельта Банку" до категорії неплатоспроможних у НБУ називають "невжиття власником банку своєчасних та дієвих заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність із вимогами законодавства України".

"З урахуванням системного значення "Дельта Банку" Міністерством фінансів України і Національним банком України всебічно обговорювалися плани реструктуризації банку та можливої участі держави в рекапіталізації (націоналізації - ред.). Але враховуючи незадовільний стан активів банку, регулятор був змушений прийняти рішення про визнання банку неплатоспроможним" - зазначається в повідомленні Нацбанку.

Наголошується, що антикризові дії акціонерів і керівництва банку щодо виправлення становища виявилися недостатніми, план рекапіталізації банку його акціонерами не був реалізований. "У кризових реаліях основні акціонери не змогли своєчасно збільшити капітал у необхідному обсязі та залучити ліквідність для забезпечення виконання зобов'язань перед вкладниками", - відзначає НБУ.

НБУ також визнав неплатоспроможними "Кредитпромбанк" і "Омега банк". Регулятор нагадує, що в січні 2015 року ці банки були віднесені до категорії проблемних і в них були призначені куратори від НБУ.

Причина - "у зв'язку з проведенням цими банками ризикової діяльності, про що свідчило погіршення показників їх фінансового стану". НБУ підкреслює, що після віднесення "Кредитпромбанку" та "Омега банку до категорії проблемних, Нацбанк не отримав від них "переконливих пропозицій" щодо фінансового оздоровлення, тоді як показники їх діяльності продовжували погіршуватися. Так, регулятивний капітал банків отримав досяг від'ємного значення, також банки продовжували порушувати вимоги нормативно-правових актів Національного банку України.

"Власником банків не були прийняті заходи щодо надання фінансової підтримки з метою приведення їх діяльності у відповідність з вимогами законодавства", - зазначили в НБУ.

Згідно з даними НБУ, станом на 1 січня 2015 року "Дельта Банк" займає 4 місце і належить до першої групи банків (найбільші). Співвласником та головою правління банку є український бізнесмен Микола Лагун.

"Кредитпромбанк" і "Омега банк" за класифікацією НБУ займають 76 і 103 місця відповідно і відносяться до четвертої групи банків (невеликі).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі