НБУ вирішив ліквідувати пов'язаний з Думчевим банк "Преміум" за порушення фінмоніторингу

11 лютого 2016 в 10:17

Факти порушень у банку Сергія Думчева розкрилися під час позапланової перевірки.

банк
НБУ закрив банк Думчева

Національний банк України вирішив відкликати ліцензію та ліквідувати банк "Преміум" у зв'язку з порушенням ним банківського законодавства у сфері фінансового моніторингу, таке рішення НБУ прийняв 10 лютого.

"Факти порушень були встановлені під час позапланової виїзної перевірки банку "Преміум" з питань фінансового моніторингу", - наголошується в повідомленні регулятора.

Гарантованого відшкодуванню підлягають кошти 97% вкладників банку. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) забезпечить виплати в обсязі близько 150 млн грн.

У НБУ відзначають, що ліквідація "Преміуму" не вплине на стабільність фінансового ринку.

Банк "Преміум" заснований в 2007 році. За рейтингом НБУ, банк займав 56-е місце за розміром загальних активів (1,754 млрд грн) серед 123 діючих банків. За даними банку, кінцевими бенефіціарами та акціонерами є Леонід Первак (33% акцій), Лариса Смирнова (33,5%) і Павло Погиба, у якого також повинно було бути 33,5% акцій.

Читайте також: ВАСУ підтвердив неплатоспроможність банку сина Януковича

ЗМІ пов'язують банк з колишнім кандидатом у мери Києва Сергієм Думчевым і його партнерами. У рамках передвиборної кампанії Думчева, вся столиця була заклеєна плакатами з його зображенням. Однак у підсумку Думчев набрав всього 3%.

Нещодавно в інтерв'ю DT.UA голова правління банку "Преміум" Леонід Первак розповідав про те, що Сергій Думчев є членом наглядової ради банку. Більш того, він доводиться братом Ларисі Смирновій та представляє її інтереси в наглядовій раді.

Напередодні стало відомо про те, що впервые НБУ прийняв рішення вивести банк з ринку через непрозору структуру власності. Завершити процес забезпечення прозорості структури власності українських банків НБУ планує до кінця I кварталу 2016 року.

Раніше глава Нацбанку Валерія Гонтарева в інтерв'ю DT.UA заявила, що НБУ очистив банківський сектор від "зомбі-банків" та "банків-мийок". Зараз як раз "дійшли руки" до дрібних банків, сказала глава НБУ.

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...