НБУ показав масштаб проблем "Приватбанку"

Поділитися
НБУ показав масштаб проблем "Приватбанку" Розрив між сформованими резервами за МСФЗ та кредитним ризиком у "Приватбанку" перевищив 96,5 мільярдів гривень
Розрив між сформованими резервами за МСФЗ та кредитним ризиком у групі найбільших банків з національним капіталом становить 132 млрд грн., з яких 96,6 млрд припадають на "Приватбанк".

Національний банк України повідомив, що розрив між сформованими резервами за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) та кредитним ризиком, оціненим за постановою №351, у групі найбільших банків з національним капіталом, найбільшим з яких є "Приватбанк", становить 132 млрд грн.

У "Звіті про фінансову стабільність", опублікованому НБУ у вівторок, 13 грудня, уточнюється, що йдеться про вісім банків є групи I, які вже пройшли стрес-тест Нацбанку. До групи входять банки з національним капіталом, частка активів кожного з яких перевищує 0,5% активів банківської системи України: "Приватбанк", "Південний", ПУМБ, "Мегабанк", "Діамантбанк", "Банк Кредит Дніпро", "Банк Восток" і "Платинум Банк".

Станом на 1 жовтня 2016 року ці банки мали активами на 371,3 млрд грн., у тому числі 271,8 млрд грн., або 73,2% активів групи, мав "Приватбанк". Кредитний портфель восьми банків становив 244,6 млрд грн., включно зі 180,4 млрд грн. кредитного портфелю "Приватбанку", що становить 73,7% від кредитів банків групи I.

Враховуючи 73% частку "Приватбанку" в активах і кредитах групи, на банк може припадати аналогічна частка додаткового кредитного ризику - 96,6 млрд грн. зі 132 млрд грн., повідомляє Financial Club.

У НБУ підрахували кредитні ризики найбільших українських банків
У НБУ підрахували кредитні ризики найбільших українських банків
bank.gov.ua

Згідно зі звітністю "Привабтанка", на 30 вересня 2016 року загальний обсяг кредитів та авансів клієнтам становив 224,26 млрд грн., під які були сформовані резерви в розмірі 29,94 млрд грн. (13,35%).

Стрес-тестування 20 найбільших банків показало 53% проблемних кредитів. Для "Приватбанку" це означало б необхідність дорезервувати близько 89 млрд грн.

Якщо ж до різниці між сформованими резервами групи I (44 млрд грн.) і кредитним ризиком щодо стрес-тесту (161 млрд грн.) застосувати 73% частку "Приватбанку" в цій групі банків, то його непокритий кредитний ризик щодо стрес-тесту може бути оцінений у 85,4 млрд грн., що дуже близько до його можливої оцінки щодо стрес-тесту першої двадцятки.

Меморандум України з МВФ передбачає 166 млрд грн. фінансової підтримки державою банківській системі в разі необхідності націоналізувати системний банк, або збільшити підтримку держбанків або Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Зараз НБУ проводить верифікацію виконання "ПриватБанком" другого етапу докапіталізації. З першої двадцятки банків у НБУ є питання тільки до "Приватбанку".

"Основним ризиком для фінансової стабільності в короткостроковій перспективі є невиконання окремими великими банками програм капіталізації за результатами дианостического обстеження. Реалізація цього ризику потребує негайних жорстких скоординованих дій НБУ та уряду", - сказано в звіті НБУ.

Нагадаємо, у вересні Національний банк України рекомендував "Приватбанку" протягом трьох років виправити виявлені в ході інспекції порушення, а також виконати рекомендації регулятора.

Зокрема, регулятор оцінив якість кредитного портфеля, виконання зобов'язань за кредитними договорами з НБУ, перевірив дебіторську заборгованість, операції кіпрської філії, ринкові та операційні ризики, капітал і ліквідність, нематеріальні активи, якість внутрішнього аудиту, кореспондентські рахунки, валютообмінні операції, фінансові інвестиції тощо

За підсумками інспекції НБУ надав керівництву "Приватбанку" рекомендації щодо приведення його діяльності і розміру капіталу у відповідність з нормативами, а також щодо зменшення ризиків в діяльності банку.

Експерт Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков раніше заявив DT.UA , що націоналізація "Привату", щоб не викликати обвал національної банківської системи, потребує коштів у сумі, порівняної з сумою зобов'язань банку, тобто близько 230 млрд грн.

Детальніше про сценарії та проблеми можливої націоналізації "Приватбанку" читайте в статті Юлії Самаєвої ""Приват" - держава: за хід до мату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі