НБУ починає послаблювати адміністративні обмеження

Поділитися
НБУ починає послаблювати адміністративні обмеження НБУ оголосив про початок поетапного послаблення адміністративних обмежень © Андрій Товстиженко, DT.UA
З початку року центробанк викупив на ринку понад 1 млрд.

У зв'язку стабілізацією на фінансовому ринку. Національний банк України почав поетапне ослаблення адміністративних обмежень.

Про це повідомила глава НБУ Валерія Гонтарєва на зустрічі з банкірами.

"Оголошено про початок поетапної лібералізації ринку і ослаблення деяких адміністративних обмежень", – йдеться в прес-релізі Нацбанку за підсумками зустрічі.

Проте в повідомленні відсутня додаткова інформація про те, які обмеження будуть переглянуті.

"Будуть внесені зміни до постанови правління НБУ №160 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України", яке буде опубліковано найближчим часом", – анонсував регулятор.

Представники банківського співтовариства погодилися, що ситуація на грошово-кредитному ринку, в тому числі його валютному сегменті, демонструє ознаки стабілізації, а також підтвердили готовність системи в цілому до впровадження заходів по лібералізації.

На зустрічі Гонтарєва повідомила, що з початку року центробанк викупив на ринку понад 1 млрд, поповнивши чисті валютні резерви більш ніж на 700 млн доларів.

"Зараз як на готівковому, так і на міжбанківському ринку спостерігається перевищення пропозиції іноземної валюти над її попитом. Крім того, протягом останнього місяця зафіксовано істотний приріст депозитної бази банків в національній валюті... Ми бачимо, що ситуація на валютному і депозитному ринках стабілізувалася, тому виходимо на ринок з конкретними заходами щодо його лібералізації", - сказала Гонтарєва.

Раніше банкіри-учасники зустрічі повідомили агентству, що, імовірно, НБУ 3 червня збільшить обсяг видачі готівки в національній валюті за депозитними рахунками клієнтів з 150 тис. грн до 300 тис. грн на добу, проте продовжить всі валютні обмеження до 3 вересня. Очікується також, що юрособам дозволяти купувати валюту, якщо у них на валютних рахунках еквівалент до тис., тоді як сьогодні ліміт – тис.

В релізі центробанку також говориться, що перший заступник голови НБУ Олександр Писарук вказав керівникам банків на необхідність повного виконання ними планів щодо рекапіталізації до кінця червня цього року.

Банкам також нагадали, що 10 червня завершується продовжений раніше термін погашення заборгованості по стабілізаційних кредитів під програми фінансового оздоровлення, а також кредитами для збереження ліквідності банків.

Обговорюючи останні тренди монетарної політики НБУ, заступник голови регулятора Дмитро Сологуб зазначив, що в даний час спостерігається позитивна тенденція на грошово-кредитному ринку, істотне обмеження поведінкової складової у валютно-курсовій динаміці, поступове зміцнення гривні. У той же час він звернув увагу на суттєве прискорення інфляції: у квітні - до 60,9% в річному вимірі.

"Завдання монетарної політики в процесі відновлення макроекономічної стабільності сьогодні полягає в нормалізації функціонування грошово-кредитного і валютного ринків, оформленні цих процесів на стійку тенденцію. ... Залишається доцільним збереження облікової ставки на рівні 30%. В той же час це тимчасова міра, і тому зниження ризиків для стабільності гривні дозволяє очікувати пом'якшення грошово-кредитної політики в найближчій перспективі", – наголошується в повідомленні з посиланням на слова Сологуба.

Читайте також: Рада ратифікувала фінансову угоду з ЄІБ

У березні НБУ повідомив про плани ввести нові адміністративні обмеження для стабілізації ситуації на фінансовому ринку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі