Топ Новини

НБУ оцінив вплив націоналізації Приватбанку на інфляцію і девальвацію

21 грудня 2016 в 12:21

Тільки невелика частина ОВДП, які випустять для капіталізації Приватбанку, зможе бути монетизована та вплине на курс гривні.

НБУ1 Нацбанк1_5
НБУ продовжує заспокоювати населення після націоналізації Приватбанку
Нацбанк України / Flickr
Капіталізація Приватбанку за рахунок випуску державних облігацій внутрішнього займу (ОВДП) матиме помірний вплив на готівковий курс гривні та рівень інфляції, вважають у Національному банку.

Як наголошується в повідомленні, є помилкою вважати, що НБУ надрукує 116,8 млрд грн, які через Приватбанк потраплять в руки населення і будуть спрямовані на купівлю валюти, що прискорить зростання цін.

"НБУ може монетизувати ОВДП, випущені Міністерством фінансів для капіталізації Приватбанку, не на 116,8 млрд грн, а тільки частково і на незначну суму. І лише частина отриманої Приватбанком ліквідності потрапить в руки населення", - йдеться в повідомленні.

За даними НБУ, ОВДП державних банків, отримані від Мінфіну під час капіталізації, монетизовані тільки на 6%, що становить 9 млрд грн з 142 млрд грн портфеля ОВДП в держбанках.

1
Нацбанк України/Facebook

Читайте також: Рада підтримала 100% гарантування вкладів фізосіб у "Приватбанку"

Кабінет міністрів України 18 грудня ухвалив рішення про націоналізацію Приватбанку.

Згідно з рішенням, Міністерство фінансів викупить 100% його акцій за 1 грн. Після цього Мінфін візьме участь у капіталізації банку шляхом придбання акцій додаткової емісії. Кабмін також доручив Мінфіну випустити облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) у розмірі до 116,8 млрд грн терміном обігу до 15 років і процентною ставкою доходу на рівні не вище 10,5% річних з подальшим внесенням їх від імені держави в оплату за акції додаткової емісії Приватбанку.

Слідкуйте за останніми новинами про перехід найбільшого банку України у власність держави - Націоналізація Приватбанку: головне.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...