НБУ, Мінфін та НКЦБФР визначать «ринковість» операцій з цінними паперами

21 жовтня 2012 в 12:48
Зараз практика визначення ринкової ціни фінансових інструментів у рамках бухгалтерського та податкового обліку істотно розрізняється для різних категорій суб'єктів господарювання і далека від зрозумілості.
fondovy_stockexcange_106578636.jpg
Getty Images/Fotobank

Національний банк, Міністерство фінансів і Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) спільно узгоджують підходи до визначення ринкової вартості цінних паперів, на підставі якої буде здійснюватися їх оподаткування.

Про це в матеріалі для ZN.UA розповів член ради асоціації "Українські фондові торговці» (АУФТ) Андрій Некрилов.

«Зараз практика визначення ринкової ціни фінансових інструментів у рамках бухгалтерського та податкового обліку істотно розрізняється для різних категорій суб'єктів господарювання і далека від зрозумілості. Більш-менш однозначні (хоча і різняться) підходи до визначення ринкової ціни для оцінки активів сформульовані тільки для ІСІ, НПФ та банків. Підходи для інших категорій інвесторів не настільки очевидні в чинному правовому полі», - зазначив експерт.

Торговцям цінними паперами «пробачать» збитки на 159 млрд грн


На думку експерта, до ринкової ціни повинні існувати конкретні критерії (достатня ліквідність торгів, за підсумками яких визначена ця ціна; конкурентний, а не адресний характер торгів; регулярність торгів, наявність історії зміни біржової ціни та ін.). Він зазначає, що «на сьогоднішній день таким критеріям найбільше відповідає біржовий курс, тому саме він і запропонований для використання в кодексі в якості пріоритетного».

Водночас, за словами Некрилова, можливі законодавчі новації слід імплементувати обережно, «аби не виплеснути дитину разом з водою».

Експерт нагадав, що розпочата робота з реформування фінансового ринку, і подальша робота регуляторів найближчим часом торкнеться перегляду правил ведення біржової торгівлі, вимог до цінних паперів (емітентів), які можуть бути включені до біржового реєстру, порядку визначення біржової ціни.

Докладніше читайте в статті Андрія Некрилова "Податківці VS фондовики: жорсткий клінч або компроміс можливий?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Оптимізаційний клондайк

Кабмін запропонував Раді удосконалити адміністрування податків


Податкова підготує закон про відповідальність за фінансові махінації

Нацбанк звернеться до податкової за роз'ясненнями з цінних паперів

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...