Топ Новини

Найбільший банк США підозрюють у відмиванні грошей

27 березня 2013 в 10:10

Федеральна резервна система наказала одному з найбільших банків США - Citigroup - підвищити ефективність заходів щодо запобігання відмиванню грошей. Регулятор знаходить нинішні методи внутрішнього контролю Citi недостатньо ефективними.

"Протягом 60 днів після публікації постанови банківська група Citigroup має надати результати аналізу ефективності програми щодо відповідності вимогам в області управління ризиками і запропонувати заходи для її підвищення", - йдеться в постанові ФРС.

У плані Citigroup повинні будуть бути вказані джерела фінансування робіт і описані ресурси, необхідні для реалізації програми з управління ризиками, а також заходів щодо дотримання всіх необхідних для ФРС стандартів.

У минулому році Комітет Сенату США з розслідування у сфері національної безпеки опублікував доповідь з доказами того, що HSBC протягом багатьох років порушував законодавство США з протидії відмиванню грошей.

Наприклад, співробітники допускали багатомільярдні перекази грошей з мексиканських відділень у США без повідомлення про це регуляторів. Так в 2007-08 рр. було незаконно переведено у готівку і переказано близько $ 7 млрд. Крім цього через рахунки банку проходили кошти з Саудівської Аравії і Бангладеш, які йшли на підтримку терористичних осередків.

Банк також переказував оплату за постачання іранської нафти, що порушує санкції, накладені Вашингтоном на Тегеран. Дві дочірні структури HSBC протягом семи років здійснили 25 тис. переказів загальним обсягом $ 19,4 млрд. Нарешті, банк погашав сумнівні дорожні чеки і тим самим дозволив перевести в готівку за останні 4 роки $ 290 млн. Операції проводилися для японського банку, а одержувачами грошей виступали російські компанії, що торгують автомобілями.

За аналогічні порушення департамент американського Казначейства, що відслідковує порушення режиму санкцій, оштрафував JPMorgan на $ 88,3 млн.

А в поточному році за зв'язки з терористами й Іраном покарали британський Standard Chartered. Йому довелося заплатити $ 340 млн, щоб припинити розслідування своєї діяльності у Нью-Йорку. Ще один британський банк HSBC також опинився під прицілом регуляторів і відклав $ 700 млн для покриття можливих збитків.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...