Найбільші банки світу допомагають мафії зберігати свої заощадження, - The New York Times

Поділитися
Взаємовигідні відносини між банкірами і мафією не нові, але - що примітно - у зв'язку зі світовою фінансовою кризою вони досягли вищого міжнародного рівня, виявляючи все нові й нові подробиці співпраці.

Світова фінансова криза стала справжнім благословенням для організованої злочинності. Серія нещодавніх скандалів виявила зв'язок між деякими з найбільших банків і підпільним світом бандитів, контрабандистів, торговців наркотиками і зброєю.

Взаємовигідні відносини між банкірами і мафією не нові, але примітним є те, що вони досягли вищого міжнародного рівня у фінансовому світі, пише журналіст Роберто Савіано у своїй статті на The New York Times.

Улюблений банк англійської королеви і українських бізнесменів оштрафували за небажання боротися з відмиванням грошей

Минулого місяця розслідування, організоване Сенатом США, виявило, що банк HSBC дозволив протягом десятиліття відмивати злочинцям у США десятки мільярдів - банк забезпечував проведення фінансових трансакцій мексиканських наркодилерів, саудівських фінансистів зі зв'язками в "Аль-Каїді" та іранських банкірів, які намагалися обійти американські санкції.

"У багатьох випадках гроші, отримані від продажу наркотиків, були єдиним ліквідним інвестиційним капіталом", доступним деяким банкам, коли криза досягла свого піку", - каже італійський економіст Антоніо-Марію Коста.

Фінансування злочинних організацій через банки то скорочувалася, то збільшувалася протягом довгих років. В кінці 1970 - початку 1980-х років організована злочинність, що спершу мала справу з готівкою, стала входити в банківські системи. Це призвело до того, що влада в Європі та Америці вжила заходів, уповільнюючи міжнародне відмивання грошей, тимчасово повернувшись до готівки.

Згодом все змінилося навпаки, почасти через розпад Радянського Союзу і фінансову кризу в Росії. Ще в середині 1980-х років КДБ з допомогою російської мафії почав переводити заощадження КПРС за кордон, як показав журналіст Роберт Фрідман.

- Багаті люди з України вивели в офшори до $167 млрд


Можливо, близько 600 млрд доларів витекли з Росії до середини 1990-х, ставши однією з причин збіднення країни. Ватажки російської мафії також скористалися можливостями, які давала приватизація, щоб скупити державну власність. Тоді в 1998 році рубль різко знецінився, спровокувавши дефолт у країні.

Переважно, відмивання грошей за останнє десятиліття просто змістилося з Америки до Європи. Європейська боргова криза, яка триває ось уже три роки, спонукав злочинців діяти ще сміливіше.

В якості прикладів такого засилля злочинності можна навести ситуацію в Греції та Іспанії. У Греції, у міру того як звичайне кредитування ставало все менш доступним, все більше греків стали звертатися до лихварів. У Салоніках поліція виявила кримінальну структуру, що позичала гроші під 5% і навіть 15% в тиждень і карала неплатників.

Іспанія на даний момент буквально колонізована місцевими кримінальними угрупованнями, а також італійськими, російськими, колумбійськими і мексиканськими злочинними організаціями.

У 2006 році Центральний банк Іспанії досліджував переведення великої кількості купюр в 500 євро. Кримінальні організації беруть ці банкноти, оскільки вони не займають багато місця. У 2010 році британські пункти обміну валют відмовилися приймати ці купюри, після того як було виявлено, що 90% трансакцій, до яких вони зверталися, були пов'язані із злочинною діяльністю.

А в Італії через руки мафії досі проходить 65 млрд євро в рік. Злочинні угруповання викачують 100 млрд євро з легальної економіки - суму, еквівалентну 7% ВВП країни.

Сучасна мафія має глобальну структуру. Вона діє всюди, говорить на багатьох мовах, формує трансконтинентальні альянси і спільні підприємства і робить інвестиції так само, як будь-яка транснаціональна корпорація.

Треба вивести з ладу економічний двигун організованої злочинності, який найчастіше залишається незачепленим, оскільки переміщення ліквідного капіталу важче відстежити й тому, що в часи кризи багато банків, включаючи провідні світові фінансові структури, не можуть протистояти спокусі його використовувати. !zn

Читайте також:

Обсяг тіньової економіки України - 350 млрд грн

За два роки українські банки перерахували в офшори понад $53 млрд


В Італії мафія залишається найбільшим тіньовим двигуном економіки

Українці бачать сьогодення як час злодіїв, шахраїв, політиканів і жебраків


Кожен «маленький українець» може заблокувати іноземні рахунки українських чиновників

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі