Топ Новини

Найбільша помилка пенсійної реформи - її відірваність від реформи страхування

16 червня 2011 в 13:02
У реальному сучасному світі системи пенсійного забезпечення та медичного страхування вже настільки реально взаємопов'язані, що їх доцільно об'єднати. Те, що пенсійну реформу й реформу пенсійного страхування розробляють не спільно як єдину реформу, - найгрубіша концептуальна помилка, наслідки якої дуже скоро позначаться.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише кандидат юридичних наук Кирило Молодико. «Надто що в багатьох пенсіонерів у структурі споживання на першому місці, на жаль, ліки. Простіше кажучи, їм необхідні, перш за все, дорогі ліки й періодично стаціонарне лікування, ринкова вартість яких навіть вища за вартості необхідних їм продовольства та одягу», - зазначає автор.

Якщо все ж таки лишається солідарна система з грошовими виплатами, то, на думку, К. Молодико, «необхідно набратися сміливості, скасувати всі пільгові пенсії та довічні утримання та запровадити єдину систему, засновану на стажі й заробітку протягом усього життя людини (а не декількох років ), зведених до сучасного масштабу грошей».

«І якщо вже йдеться про необхідність забезпечити суспільну підтримку пенсійної реформи, то її базову концепцію має визначати зовсім не парламент, а всенародне волевиявлення. Тобто референдум, тому що це питання про те, як в цілому в суспільстві розуміють справедливість, оцінку тієї чи іншої праці та допустимий рівень майнового розшарування», - вважає автор.

За підсумками референдуму, на його думку, не так уже складно буде розрахувати виразну солідарну систему, засновану на справедливих критеріях: реальних можливостях держави, думці громадян про прийнятний рівень майнового розшарування пенсіонерів, стажі, заробіток і персональні заслуги людини.

Докладніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Кирила Молодико «У чому пенсійна справедливість?».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...