Найбагатшою серед сімей чиновників виявилася сім'я Арбузова - Forbes

30 квітня 2013 в 12:13

Українські топ-чиновники заробляють набагато менше за дружин і відкрито заявляють про це у своїх деклараціях. У 15 з 20 позицій рейтингу - головні отримувачі коштів саме родичі впливових чиновників.

arbuzov_АППУ_07.jpg
Сергій Арбузов зі своєю мамою - Валентиною Арбузовою

Сім'я високооплачуваного держслужбовця України - віце-прем'єра Сергія Арбузова виявилася також і найбагатшою з сімей більшості українських топ-чиновників. Якщо вірити декларації Арбузова за 2012 рік, дохід його сім'ї в 6,5 разів більший за його власний (2,8 млн грн) і становить 13,4 млн грн (в основному це дивіденди і відсотки).

Друге місце у рейтингу, складеному українським журналом Forbes, посідає сім'я харківського губернатора Михайла Добкіна (10,2 млн грн), третє - сім'я міністра оборони Павла Лебедєва, чий дохід склав 4,3 млн грн. Звідки такі суми, декларанти не уточнюють, вказуючи лише, що це "дивіденди і відсотки".

У рейтинг також потрапили сім'ї голови Ради міністрів Криму (Анатолій Могильов), п'яти губернаторів, дев'яти міністрів, чотирьох співробітників АП і керівника НБУ Ігоря Соркіна.

Рейтинг найбільш високооплачуваних чиновників: перший Арбузов, зарплата Азарова в 4 рази менша

Примітно, що 15 з 20 випадків головні отримувачі коштів - саме родичі впливових чиновників.

Так, менше за своїх дружин, наприклад, заробляють: міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, глава МінЖКГ Геннадій Темник (у нього будинку немає, зате у його дружини є катер), радник президента Юрій Каракай.

Серед чиновників, які заробляють більше за своїх родичів - Добкін, міністр освіти і науки Дмитро Табачник, глава НБУ Ігор Соркін, заступник голови Адміністрації президента Олег Рафальський та губернатор Черкаської області Сергій Тулуб.

При складанні рейтингу розглядалися декларації про доходи за минулий рік всіх членів Кабінету міністрів, голови НБУ, керівного складу Адміністрації президента, штатних радників глави держави, губернаторів, голови ради міністрів АР Крим та голови КМДА Олександра Попова. Всього - 55 осіб.

Декларації ще 7 чиновників станом на 29 квітня не були оприлюднені/доступні для ознайомлення. Шестеро з них - члени Кабміну (Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Микола Присяжнюк, Віталій Захарченко, Раїса Богатирьова, Михайло Короленко), і один губернатор Олександр Пеклушенко.

Читайте також:

Арбузов заробив у 2012 році у п'ять разів менше, ніж його дружина і діти

Forbes представив черговий список 100 найбагатших українців

Члени сім'ї Ставицького заробили в 20 разів більше за міністра

За матеріалами: forbes.ua
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...