Топ Новини

Нацбанк здешевить кредити комерційних банків

12 березня 2012 в 12:41
Цього року в умовах зниження інфляційних ризиків НБУ вже двічі знижував ставки за постійно діючими механізмами рефінансування.

Національний банк України планує знизити ставки рефінансування, що дозволить знизити процентні ставки за кредитами для кінцевих позичальників. Про це виданню ZN.UA повідомив голова Нацбанку України Сергій Арбузов.

«У планах Національного банку - подальше зниження власних ставок рефінансування. Але ще більш важливо те, що це зниження буде підкріплено налагодженням автоматичного механізму рефінансування банків за зниженими ставками, що вже давно відповідає насущним потребам ринку», - повідомив Арбузов.

За його словами, мова йде про значне збільшення ефективності функціонування так званого трансмісійного механізму перерозподілу грошей в економіці. «А значить, не тільки збільшення ринкових обертів, але й більш ефективну роботу ринкових важелів зниження процентних ставок за кредитами для кінцевих позичальників», - пояснив глава НБУ.

Він нагадав, що в поточному році в умовах зниження інфляційних ризиків, НБУ вже двічі знижував ставки за постійно діючими механізмами рефінансування овернайт. Обидва рази ставки знижувалися на 0,25 процентних пункту і на сьогодні їхнє значення становить 8,75% за кредитами під забезпечення державними цінними паперами і 10,75% за кредитами без забезпечення (бланковими).

«Зазначені заходи сприяють тенденції до поступового зниження вартості коштів за кредитними операціями у національній валюті. Так, з початку року середньозважена ставка за гривневими кредитами знизилася з 17,2% до 15,3%», - зазначив він.

Читайте також:

Банки-2012: «борітеся - поборете»?

Топ-12 ризиків для економіки України в 2012 році

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...