Нацбанк збільшує рефінансування банків через дефляцію

15 липня 2012 в 09:45
Наразі банки звертаються до НБУ за рефінансуванням для підтримки короткострокової ліквідності, у т.ч. через її здорожчання на міжбанку. Кредитувати ж цим ресурсом фінустанови не можуть через його короткостроковість.
dengi_grivni_nbu_OD306012.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Поточне зростання обсягів рефінансування банківської системи з боку НБУ – закономірний процес, враховуючи нинішню дефляційну динаміку. Про це заявив директор департаменту аналізу грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін під час засідання Фінансового прес-клубу, організованого 12 липня Лігою фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Основна функція НБУ – підтримка цінової стабільності. Якщо ми бачимо, що вона (інфляція – ред.) вже йде в мінус, – нічого дивного, що ми збільшуємо обсяги операцій РЕПО і проводимо тендери по рефінансуванню», - зауважив Кораблін.

С начала года банки вернули НБУ кредиты рефинансирования на 4 млрд грн

У свою чергу директор департаменту з управління валютним резервом і здійсненням операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст додав, що наразі банки звертаються до НБУ за рефінансуванням для підтримки короткострокової ліквідності, у т.ч. через її здорожчання на міжбанку. Кредитувати ж цим ресурсом фінустанови не можуть через його короткостроковість.

Представник центробанку також уточнив, що рефінансування надається на термін не більше 3 місяців, хоча НБУ вже ухвалив постанову, яка надає банкам можливість через тендер отримувати кошти на термін до року. «Поки що жодного такого тендеру не було», - розповів Дубихвіст.

У цьому ж контексті директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів Галина Пахачук зазначила, що НБУ наразі чітко виконує свою функцію – підтримку короткострокової ліквідності фінансової системи країни в цілому. За її словами, підтримка ж ліквідності держзобов’язань – невід’ємна складова цього процесу.

Читайте также:

Цены и курс: что по осени посчитаем?

Депозитные и кредитные ставки снизятся из-за низкой инфляции — прогноз

У банков для кредитования ипотеки денег под завязку — НБУ

Глава Ощадбанка: Банки могут снизить ставки по ипотечным кредитам

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...