Топ Новини

Нацбанк закликав уряд відновити кредитну співпрацю з МВФ

6 вересня 2012 в 13:55
У Нацбанку вважають, що зараз Україні не потрібна валюта МВФ, але «ми не можемо прогнозувати подальшу ситуацію на світових ринках. Ми про всяк випадок повинні мати можливість звернутися за грошима до МВФ».

Національний банк України закликає уряд відновити програму кредитної співпраці stand-by з Міжнародним валютним фондом. Про це в ході прес-конференції заявив голова Ради Національного банку України (НБУ) Ігор Прасолов.

«Ми закликали уряд відновити переговори з МВФ за програмою співпраці stand-by ... Уряд повинен активізувати роботу, шукати певні компроміси або ж може бути варіант заміни одних вимог іншими. Це дуже важливо для нашої країни. Це найдешевші гроші, які ми можемо знайти», - сказав Прасолов.

- Азаров упевнений, що Україна цілком може обійтися без кредиту МВФ

Він зазначив, що зараз Україні не потрібна валюта МВФ, але «ми не можемо прогнозувати подальшу ситуацію на світових ринках. Ми про всяк випадок повинні мати можливість звернутися за грошима до МВФ».

Нагадаємо, МВФ у 2010 році схвалив програму stand-by, в рамках якої обіцяв до кінця 2012 року надати Україні кредит на загальну суму 15,5 млрд дол. Фонд виділив перші два транші на суму 3,4 млрд дол, але у 2011 році припинив фінансування через те, що Україна відмовилася збільшити тарифи для населення на узгоджені з кредитором 30% і для комунального сектору майже на 60%.

У 2011-2012 роках візити місій МВФ в Україну закінчувалися провалом переговорів.

Востаннє місія МВФ перебувала в Україні 21-28 травня. Глава місії МВФ Крістофер Джарвіс після завершення візиту до Києва заявив, що фонд готовий повернутися до обговорення питання фінансування України, однак лише після того, коли побачить намір влади країни продовжити реформи. Серед умов відновлення фінансування глава місії назвав підвищення цін на газ для населення, збільшення гнучкості курсу, забезпечення запланованого рівня дефіциту бюджету і вирішення низки завдань у банківському секторі

МВФ заявив про відсутність часових рамок для відновлення співпраці за угодою stand-by.

Читайте також:

В Януковича вважають, що паузи у співпраці України та МВФ немає

МВФ оцінить бюджетне планування України на 2013 рік

МВФ не збирається розморожувати програму кредитування України

 

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...