Нацбанк «за» створення приватної виконавчої служби в Україні

11 червня 2011 в 10:14
Українська система виконавчого провадження потребує комплексного реформування, один з її варіантів – надання можливості приватним структур працювати у цій сфері.
dengi_grivni_pachki_DSC3589_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Таку думку озвучив директор юридичного департаменту НБУ Віктор Новіков під час засідання Фінансового прес-клубу «Закон про права кредиторів та позичальників: чи забезпечить він захист інтересів споживачів фінансових послуг?», яке провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

Представник Нацбанку нагадав, що в Україні вже розроблявся законопроект про приватну виконавчу службу, досвід якої є в т.ч. у Болгарії. «У цій країні ефективність приватної служби на порядок вища, ніж державної», - зауважив В.Новіков.

Як розповів голова правління OTP Bank’у Дмитро Зінков, сьогодні є кричущі випадки продажу заставного майна через виконавчу службу за  1/10 від його вартості. Банкір запевняє, що боротися з цим явище складно.

«У нас є 25 областей, 25 виконавчих служб, кожна з яких працює по-своєму, в кожній області свої правила. Щоб запрацювало чинне законодавство, потрібно вибудувати вертикаль. Це завдання державного рівня. Уже потім слід дивитися, що в системі потрібно змінювати. Змінюючи ж частково правила гри, ми отримаємо повний безлад», - наголосив експерт.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...