Нацбанк посилив правила купівлі безготівкової валюти

17 серпня 2012 в 12:13
Підприємства-імпортери зможуть купити валюту тільки при наявності в реєстрах митних декларацій інформації про ввезення та випуску у вільний обіг на території України товарів.
bank_dollar-nbu.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Національний банк України (НБУ), своєю постановою № 281 від 10 серпня ц.р., посилив умови купівлі валюти за зовнішньоторговельними договорами. Документом вносяться зміни до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою.

Зокрема, запроваджується норма, згідно з якою «клієнти-резиденти (юридичні та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності) мають право купувати, обмінювати іноземну валюту через одного суб'єкта ринку за кожним зовнішньоекономічним договором з нерезидентом для розрахунків за торговельними операціями».

Крім того, валюту можна буде купувати за наявності в реєстрах митних декларацій інформації про ввезення та випуску у вільний обіг на території України товарів або в разі пред'явлення цього документа.

Як повідомлялося Нацбанк України вводить певні обмеження з метою зниження попиту на іноземну вільно конвертовану валюту. Так, з 23 вересня 2011 року регулятор зобов'язав банки здійснювати готівкові валютно-обмінні операції за умови ідентифікації фізичної особи. При цьому, при продажу фізособі валюти банки повинні копіювати пропоновані документи, а копії залишати в документах дня.

Читайте також:

Україна збільшила негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами у 2,4 раза

Нацбанк хоче повернути обов’язковий продаж валютної виручки

Нацбанк витратить 5 млрд доларів на підтримку курсу гривні

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...