Нацбанк почав боротьбу зі спекулянтами

Поділитися
Зростаючий в Україні курс долара змусив Національний банк вжити низки заходів щодо стабілізації ситуації на валютному ринку. Про це йдеться у повідомленні НБУ, яке було опубліковано у четвер, 23 вересня.
Зростаючий в Україні курс долара змусив Національний банк вжити низки заходів щодо стабілізації ситуації на валютному ринку. Про це йдеться у повідомленні НБУ, яке було опубліковано у четвер, 23 вересня.НБУ повідомляє, що 1 жовтня повертає 20%-е резервування під короткострокові кредити (до 183 днів), що залучаються банками від нерезидентів. У повідомленні регулятора прямо мовиться, що таке рішення прийнято з метою забезпечити стабільність національної грошової одиниці. «Логіка рішення в цілому зрозуміла: у НБУ бачать, що найближчим часом тиск на курс гривні збережеться і їм доведеться проводити значні інтервенції для підтримки курсу на поточних рівнях. Тому логічно, що регулятор хоче обмежити рух спекулятивного (короткострокового) капіталу, який може скеруватися до України з метою заробити на курсових коливаннях», - пояснює заступник голови правління банку «Контракт» Павло Крапівін. Учасники ринку не впевнені, що введене Нацбанком 20%-е резервування виявиться ефективним заходом у боротьбі зі спекулятивним капіталом. Кредитування з-за кордону до недавнього часу було зовсім не основним каналом надходження «коротких» грошей. «На відміну від 2007-2008 років, зараз значного припливу короткострокових кредитів немає. Так, всього за вісім місяців 2010 короткостроковий борг зріс на $178 млн. При цьому у серпні він скоротився на $148 млн.», - пояснює головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital Олена Білан. Фінансисти бачать два пояснення тому, що не дивлячись на скромні цифри зростання короткострокової заборгованості, НБУ повернув резервування. «Судячи з усього, у вересні ситуація змінилася і НБУ побачив зростання короткострокового боргу. Наприклад, іноземні інвестори могли у вигляді кредитів заводити гроші на покупку ПДВ-облігацій», - припускає скарбник великого банку. Другий варіант - Нацбанк намагається «зв'язати руки» банкам з іноземним капіталом. «Обсяги валюти, яку можуть отримати у вигляді кредитів та будуть використані для «розкачки» курсу «дочки» іноземних банків, у рази більші, ніж суми, якими оперують фонди, спекулянти, населення і всі інші. Тому НБУ заздалегідь намагається поставити заслін цьому каналу», - пояснює голова правління українського банку. Окрім введення обов'язкового резервування, Нацбанк вчора ухвалив рішення підсилити контроль над банківською звітністю стосовно використання валюти, що купується у НБУ.

За матеріалами Дело

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі