Топ Новини

Нацбанк хоче повернути обов'язковий продаж валютної виручки

26 липня 2012 в 14:29
НБУ підготував законопроект, що передбачає надання йому права вводити обов'язковий продаж валютної виручки на строк до 6 місяців.
nbu_DSC3123-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Законопроект Національного банку «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок» №11033 зареєстрований у Верховній Раді України 25 липня.

«Метою законопроекту є закріплення на законодавчому рівні за Національним банком права тимчасово (на термін до 6 місяців) вводити (з подальшим скасуванням після стабілізації ситуації на внутрішньому валютному ринку і врівноваження платіжного балансу України) норми щодо обов'язкового продажу частини надходжень в іноземній валюті», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Крім того, даним проектом закону передбачається надати Нацбанку право тимчасово змінювати терміни розрахунків за операціями експорту та імпорту товарів. «Це буде сприяти тому, що в період погіршення стану платіжного балансу грошові кошти резидентів будуть працювати на вітчизняну економіку (за рахунок скорочення термінів інвестування (кредитування) економіки інших держав)», - наголошується у пояснювальній записці.

Нагадаємо, що обов'язковий продаж 50% валютної виручки експортерами було скасовано в 2005 році.

Читайте також:

У Нацбанку не побачили передумов для зростання попиту на валюту з боку населення

Нацбанк планує обмежити суму розрахунку готівкою в Україні

НБУ каже, що інвестори стали більше довіряти валютним облігаціям уряду

Нацбанк витратить 5 млрд доларів на підтримку курсу гривні

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...