Топ Новини

Нацбанк Білорусі дозволив населенню розплачуватися доларами

26 травня 2011 в 05:47
Національний банк Білорусі (НББ) вирішив збільшити обсяги використання іноземної валюти при внутрішніх розрахунках у країні.
dollar_belar_rubl_23_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Зокрема, приймати оплату в доларах дозволять у сфері роздрібної торгівлі нафтопродуктами та скрапленим газом, а також у туристичному бізнесі.

Іноземці, окрім цього, зможуть розраховуватися доларами у білоруських готелях, санаторіях, турбазах, платити за медичні та освітні послуги, а також використовувати валюту в деяких "інших напрямках".

Також білоруси зможуть отримувати з-за кордону валютні перекази в якості оплати за товари або послуги, продані іноземним громадянам.

Для того, щоб приймати долари від фізичних осіб, білоруським компаніям потрібно буде отримати спеціальний дозвіл від НББ.

Нацбанк уже направив до білоруських банків лист із зазначенням довести до відома клієнтів дану інформацію.

Рішення про більш широке використання долара було ухвалено за узгодженням з урядом республіки. Воно мотивоване бажанням залучити в економіку Білорусії більше валюти, як від громадян країни, так і від іноземців.

Зазначимо, що протягом останніх декількох років НББ, навпаки, вживав заходів щодо скорочення обсягів іноземної валюти, що обертається в білоруській економіці. Зокрема, влада жорстко регулювала отримання валютних переказів.

Відмовитися від цих заходів Нацбанк вирішив на тлі кризи, що вибухнула у Білорусі і викликана тим, що населення з кінця 2010 року активно скуповує валюту, побоюючись девальвації білоруського рубля.

23 травня НББ оголосив про девальвацію національної валюти на 55%. Також у Білорусі подорожчав бензин (на 20-25%), через що на заправках утворилися величезні черги. А валюта в білоруських обмінках так і не з'явилася.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...