Податкова "пресує" компанії, які переводять у готівку валюту

Поділитися
Підприємці кажуть, що Державна податкова адміністрація посилила тиск на компанії, які користуються послугами з переведення у готівку гривні. Причому іноді для цього застосовуються не зовсім законні способи. Про це у четвер, 16 грудня, пише газета "Экономические известия".

Підприємці кажуть, що Державна податкова адміністрація посилила тиск на компанії, які користуються послугами з переведення у готівку гривні. Причому іноді для цього застосовуються не зовсім законні способи. Про це у четвер, 16 грудня, пише газета "Экономические известия". У результаті дій ДПАУ вартість переведення у готівку в центральних і північно-західних регіонах країни різко зросла: з 3-5% до 7-10% від суми, яку необхідно перевести з безготівки. При цьому складності в роботі стали відчувати компанії, які займалися цим бізнесом протягом декількох років і мали налагоджені зв'язки з контролюючими органами. «У ДПАУ чудово знають такі компанії. У якийсь момент у них просто перестали приймати звіти», - говорить президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. За його словами, серйозний тиск чиниться на банки, включені до схеми: їм рекомендують не проводити платежі, які можуть бути пов'язані з переведенням у готівку коштів. А банк, як відомо, головна ланка подібних схем. За словами джерел газети у ДПАУ, очищення ринку переведення в готівку закінчилося, коли на ньому залишилося близько 12-14 структур, які мають безпосередні контакти з «контролюючими державними органами у сфері оподаткування та грошово-кредитної політики» (тобто ДПАУ і НБУ.- видання). Однак при цьому так звані конвертаційні центри не просто «дякують» одному господарю, але й активно повідомляють йому інформацію про своїх клієнтів. Підприємці, які користуються послугами «правильних» конвертаційних центрів, стверджують, що при поданні документів у них все частіше виникають проблеми. «Коли ми подаємо звіти, мені в інспекції прямо кажуть - ви співпрацюєте з конвертаційним центром, тому ми будемо вас перевіряти, - говорить один зі співрозмовників видання. - На моє запитання, чому ж вони ці конвертаційні центри не закривають, податківці відповідають, що у них дуже хороший дах». На думку підприємця, така схема створена спеціально, для того щоб у ДПАУ з'явився додатковий інструмент впливу на бізнес. «Якщо в компанії є т.зв. ознаки фіктивної діяльності, то податкова може відмовити у визнанні частини валових витрат, нарахувати на них податки і штрафи», - говорить бізнесмен. Він вважає, що такі заходи впливу застосовуються ДПАУ через низький показник виконання плану із наповнення бюджету. За даними ДПАУ, у цьому році податковою міліцією виявлено та припинено діяльність 168 конвертаційних центрів. «Стягнуто 189 млн грн з контрагентів - реальних суб'єктів господарювання, які мали відносини з фіктивними фірмами та конвертаційними центрами», - повідомили в податковій адміністрації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі