Нафтовій галузі РФ санкції Заходу загрожують навіть більше, ніж низькі ціни - Fitch

11 березня 2015 в 17:36

Для деяких способів видобутку Росія імпортує більше половини обладнання.

нефть роснефть нафта _9
Санкції позбавили Росію доступу до західних ринків капіталу

Санкції Заходу, прямо і побічно, більше загрожують російській нафтовій галузі, ніж низькі ціни на нафту, йдеться у звіті рейтингового агентства Fitch Ratings.

"Наші стрес-тести показують, що кредитні профілі можуть витримати ціну нафти $ 55 за барель протягом декількох років. Але якщо доступ до фінансування не покращиться і збережуться обмеження на експорт, виробники можуть виявитися не в змозі здійснювати інвестиції, необхідні для підтримки видобутку", - цитує Reuters аналітиків агентства.

Санкції де-факто позбавили доступу до західних ринків капіталу не тільки компанії, проти яких вони безпосередньо спрямовані, але і всі інші нафтогазові підприємства Росії. Оскільки місцеві банки розраховують на допомогу держави і Центробанку, вони можуть подовжити існуючі кредити, але видача нових в значному обсязі не дуже вірогідна.

Fitch прогнозує, що низка компаній отримають фінансову підтримку з боку держави, але не в повному обсязі, а також кредити з боку китайських банків та прямі інвестиції з боку китайських компаній.

"Ми не вважаємо, що санкції, що забороняють передачу Росії деяких технологій і обладнання, матимуть значний вплив на видобуток нафти і газу в країні в найближчій перспективі. Але якщо заборона збережеться, вони несприятливо позначаться на видобутку в середньостроковій перспективі", - йдеться у звіті.

Росія значною мірою залежить від західного обладнання для таких способів видобутку, як горизонтальне буріння та гідрологічний розрив пласта, імпортуючи більше половини такого обладнання, пишуть аналітики. Щоб замістити імпортне обладнання, при цьому його компоненти, що поставляються країнами, які не приєдналися до санкцій, російським виробникам потрібно буде кілька років, і, швидше за все, вони будуть вже більш низької якості.

Ослаблення рубля пом'якшило вплив падіння цін на нафту, оскільки сприяло падіння і без того низької порівняно з іноземними компаніями собівартості видобутку, зазначається у звіті.

Раніше Міністр фінансів РФ Антон Силуанов оцінив прямі збитки Росії від зовнішніх шоків у 200 млрд доларів.

За матеріалами: Reuters
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...