Топ Новини

"Нафтогаз" залучає у Держбанку Китаю ,656 млрд для переходу з газу на вугілля

10 грудня 2012 в 10:12
"Нафтогаз" візьме кредит у Китаю "в обмін" на постачання в цю країну української кукурудзи.
naftogaz_stend.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

НАК "Нафтогаз України" залучає у Державного банку розвитку Китаю (China Development Bank Corporation) кредитну лінію лімітом ,656 млрд для реалізації проектів заміщення газу вугіллям.

Згідно з оприлюдненою на веб-порталі Державні закупівлі держхолдингу, пропозицію банку про надання кредиту акцептовано 7 грудня 2012 року. Крайній термін укладення кредитного договору не зазначений.

Вартість обслуговування кредитної лінії складе млрд 395,722 млн (без ПДВ).

Термін дії кредитної лінії - 19 років (2012-2031 рр..). У тому числі чотири роки - для підготовки та узгодження затверджених проектів та підписання індивідуальних кредитних угод. Термін дії індивідуальних кредитних угод - 15 років.

Китайський кредит допоможе Україні скоротити щорічне споживання газу на 3 млрд куб. м

Китай дасть Україні 3-мільярдний кредит в обмін на кукурудзу


Як повідомлялося, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України і Державний банк розвитку Китаю у липні 2012 року підписали протокол про співпрацю із заміщення споживання природного газу вугіллям. В рамках програми передбачається реалізувати низку проектів з переведення вітчизняних об'єктів теплоенергетики на використання водовугільного палива, а також будівництва заводів з газифікації бурого і кам'яного вугілля у Луганській, Донецькій та Одеській областях за технологією Shell, апробованою в Китаї.

Верховна Рада дозволила надання державних гарантій за кредитом CDBC на суму 29,5 млрд грн для реалізації проектів щодо заміщення природного газу вугіллям вітчизняного видобутку.

У серпні Кабінет міністрів України схвалив залучення НАК "Нафтогаз України" кредиту CDBC на суму ,656 млрд для реалізації проектів із заміщення природного газу вугіллям вітчизняного видобутку.

В рамках програми, що фінансується за китайські кошти, на водо-вугільну суміш може бути переведено ряд українських ТЕЦ.

За розрахунками прем'єр-міністра України Миколи Азарова, реалізація перших п'яти проектів щодо заміщення природного газу вугіллям вітчизняного видобутку дозволить надалі Україні скоротити імпорт газу більш ніж на 3 млрд куб. м і щорічно економити близько ,2 млрд.

Як повідомлялося, "Нафтогаз" візьме кредит у Китаю в обмін на постачання в цю країну української кукурудзи.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...