Топ Новини

«Нафтогаз» вирішив сам продавати газ споживачам і забрати ліцензію у «Газу України»

30 вересня 2011 в 06:50
Апарат НАК «Нафтогаз України» переукладає договори з облгазами і підприємствами ТКЕ на постачання газу і тепла в опалювальному сезоні 2011-2012 років. Таке рішення правління «Нафтогазу» прийняло на своєму засіданні ще 26 серпня 2011 року.
gas_gaz__DSC2648_650-430_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Редакція ZN.UA має  в своєму розпорядженні засекречену копію протоколу № 164 засідання правління «Нафтогазу України», в якому заступник голови правління компанії Г.Юр'єв аргументував «доцільність передачі функцій з реалізації природного газу від ДК «Газ України» до НАК «Нафтогаз України».

Доповідач, зокрема, зазначає, що на сьогодні ДК «Газ України» виступає в ролі посередника при передачі газу газорозподільним підприємствам для реалізації населенню і бюджетним організаціям. Таким чином, передача функцій реалізації природного газу до апарату НАК «Нафтогаз України» дозволить уникнути дублювання функцій, а також значно поліпшить платіжну дисципліну за реалізований природний газ.

Окремо Г.Юра звернув увагу на той факт, що розрахунки за реалізований «Нафтогазом» природний газ значно кращі, ніж розрахунки з ДК «Газ України». Наприклад, заборгованість підприємств з газопостачання та газифікації перед ДК «Газ України» за газ, реалізований тільки для промислових споживачів у 2010 році, перевищує 500 млн грн. Водночас заборгованість підприємств перед НАК «Нафтогаз України» за природний газ, поставлений у 2011 році для промислових споживачів, відсутня.

Дебати членів правління з цього питання в названому протоколі не значаться. А за рішення про передачу «Нафтогазу» функцій із продажу газу споживачам присутні члени правління НАК проголосували одноголосно.

У рішенні, зокрема, зазначено: «Визнати доцільною передачу функцій з реалізації природного газу від ДК  «Газ України» до НАК «Нафтогаз України» шляхом укладання «Нафтогазом України» договорів купівлі-продажу природного газу із споживачами та підприємствами з газопостачання та газифікації» .

Крім того, документ ухвалив «вжити заходів щодо збільшення заявленої при отриманні «Нафтогазом України» ліцензії на здійснення господарської діяльності з постачання природного газу за нерегульованим тарифом обсягу поставок природного газу з одночасним скасуванням такої ліцензії ДК «Газ України»».

Таке рішення правління, в якому сказано, що тепер поставляти газ і отримувати гроші за нього буде НАК, але ні слова про те, хто поверне борги «Газу України» і що взагалі буде з цією компанією, якщо її позбавили основної функції - поставок газу , заради чого вона і створювалася.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Алли Єрьоменко ««Нафтогаз України»: механічна асфіксія під приводом реформування?..»

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...