Топ Новини

"Нафтогаз" в червні значно збільшив закупівлі російського газу

11 червня 2012 в 15:45
У розпал літа "Нафтогаз" взявся закуповувати у Росії газ практично "зимовими" темпами. Якщо взяти до уваги динаміку закупівлі, то НАК у червні може імпортувати 2,5 млрд куб. м газу, у порівнянні з 1,6 млрд куб. м у квітні-травні.
gas_komforka_09_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

НАК "НафтогазУкраіни" в першу половину червня імпортувала в середньому близько 84,5 млн. куб. м російського газу на добу, що приблизно на дві третини перевищує середні показники травня або квітня, свідчить галузева статистика Росії.

Згідно з даними ЦДУ ПЕК, якщо в середньому в травні "Нафтогаз" відбирав по 52,1 млн. куб. м, то в останні два місяці - по 62,1-62,3 млн. куб. м, у перший день червня вже 75 млн. куб. м.

У наступні червневі дні поставки коливалися на рівні близько 85 млн. куб. м щодоби. При збереженні такої тенденції в цьому місяці українська газова монополія отримає від "Газпрому" 2,5 млрд. куб. м у порівнянні з приблизно 1,6 млрд. куб. м у квітні і травні.

Україна буде рятувати транзит "Газпрому" за свій рахунок

На минулому тижні глава російської газової монополії Олексій Міллер повідомив про підписання угоди про надання Нафтогазу авансу в розмірі млрд. за транзит газу, який би забезпечив закачування газу в підземні сховища України в необхідному обсязі для проходження осінньо-зимового максимуму 2012-2013 років.

Раніше в «Нафтогазі» допустили, що за підсумками червня можуть збільшити обсяги закачки російського газу понад 1,5 млрд куб. м.

Згідно з контрактом між "Нафтогазом" і "Газпромом", Україна повинна купити 52 млрд. куб. м. Водночас Україна в 2012 році планує скоротити закупівлі природного газу в «Газпрому» до 27 млрд куб. м через його дорожнечу.

За даними "Нафтогазу", ціна газу для України в II кварталі 2012 року становить близько 5 за 1 тис. куб. м у порівнянні з 6 в I кварталі поточного року (з урахуванням "харківської знижки" в $ 100 за тис. куб. м).

Якщо допустити, що на третій квартал ціна не зміниться, то млрд. Україні вистачить для закупівлі близько 4,7 млрд. куб. м газу.

Раніше в "Нафтогазі" повідомили, що за підсумками травня планують імпортувати близько 1,5 млрд куб. м російського газу, а за підсумками червня, можливо, цей обсяг буде збільшено. В цілому Україна в 2012 році планує скоротити закупівлі природного газу у "Газпрому" до 27 млрд куб. м через його дорожнечу.

Нагадаємо, в січні 2012 року НАК імпортував російський газ на 8 млн, у лютому - ,3 млрд, в березні - 5 млн, у квітні - 8 млн.

Читайте також:

Росія вважає, що точка неповернення в газових переговорах з Україною пройдена

Азаров не бачить у Північному та Південному потоках особливої ​​альтернативи українській ГТС

«Нафтогаз» очікує середньорічну ціну на російський газ на рівні $ 440/тис. куб. м


Путін не поспішає відмовлятися від можливостей України щодо транзиту газу

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...