"Нафтогаз" приступив до реорганізації своїх "дочок"

4 липня 2012 в 09:23
Керувати корпоративними правами реорганізованих в акціонерні товариства дочірніх підприємств буде сам "Нафтогаз України".
naftogaz_stend.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

НАК "Нафтогаз України" прийняв план заходів щодо реорганізації дочірніх компаній "Укртрансгаз" і "Укргазвидобування" у публічні акціонерні товариства (ПАТ).

Рішення прийнято на виконання розпорядження Кабінету міністрів України "Про реорганізацію дочірніх компаній Національної акціонерної компанії Нафтогаз України N360-р від 13 червня 2012 року, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ з посиланням на прес-службу Міненерговугілля.

У документі наголошується, що управління корпоративними правами щодо публічних акціонерних товариств здійснює НАК за погодженням з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України у відповідності до законодавства.

У Кабміні задумалися над варіантами реорганізації «Нафтогазу»

Нагадаємо, що у травні 2012 року набув чинності закон "Про внесення змін до закону України "Про трубопровідний транспорт" щодо реформування нафтогазового комплексу", який був прийнятий Верховною Радою 13 квітня і підписаний президентом України 28 квітня 2012 року.

Закон був прийнятий для забезпечення реалізації заходів з адаптації українського законодавства до законодавства ЄС у зв'язку з приєднанням України у 2009 році до договору про заснування Енергетичного співтовариства.

Також мова йде про реформування нафтогазового комплексу, створення ринкових умов, які сприятимуть залученню інвестицій для розширення можливостей та вдосконалення існуючої інфраструктури комплексу, подальшому його розвитку та інтеграції в європейську систему.

Нагадаємо, "Укртрансгаз" експлуатує систему магістральних газопроводів і підземних сховищ газу країни. Пропускна здатність газотранспортної системи України на вході становить 288 млрд. кубометрів, на виході - 178,5 млрд. кубометрів, у тому числі в країни Європи 142,5 млрд. кубометрів, Молдову - 3,5 млрд. кубометрів.

"Укргазвидобування" є найбільшою газовидобувною компанією країни, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні.

Читайте також:

«Газовий лабіринт»

«Нафтогаз» почав підготовку до продажу ГТС

«Нафтогаз України» хотів би вийти на IPO в 2012-2013 роках


Україна надала доступ до своєї ГТС приватному бізнесу


Бойко планує продати чверть «Нафтогазу» за 5-6 млрд доларів

В уряді запевняють, що шляхи створення консорціуму з управління ГТС залишилися

Реструктуризація «Нафтогазу» — внутрішня справа України, і про злиття з «Газпромом» мова поки не йде, — прес-секретар Азарова

Корпоративна заборгованість «Нафтогазу» може бути трансформована в державний борг (документ)

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...