«Нафтогаз» позбавили ліцензії на розробку Сахалінського родовища

14 січня 2011 в 12:26
НАК «Нафтогаз України» втратила ліцензію на розробку найбільшого родовища в країні - Сахалінського. Про це сьогодні, 9 грудня, пише «Коммерсант-Украина» у статті «Нафтогаз» проигрывает по-крупному».

НАК «Нафтогаз України» втратила ліцензію на розробку найбільшого родовища в країні - Сахалінського. Про це сьогодні, 9 грудня, пише «Коммерсант-Украина» у статті «Нафтогаз» проигрывает по-крупному».

Вчора у реєстрі судових рішень було опубліковано рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 1 грудня, за яким ліцензія «Нафтогазу» на видобуток вуглеводнів на Сахалінському газоконденсатному родовищі визнана незаконною. Окрім того, суд скасував розпорядження Кабміну №316 від 2 березня про видання ліцензії НАК. Суд також вирішив, що видобувна компанія «Укрнафтобуріння» має пріоритетне право на користування надрами Сахалінського родовища. У прес-службі НАК «Нафтогаз України», «Укрнафти» та Мінприроди коментувати рішення суду відмовилися.

Генеральний директор «Укрнафтобуріння» Олег Канівець повідомив, що зараз компанія готує проект промислової розробки, і після його затвердження, як очікується в I половині 2011 року, має намір приступити до розробки Сахалінського родовища.

Суперечки за право розробляти родовище ведуться останні кілька років. У 2004 році Держкомітет з природних ресурсів позбавив ліцензії на розробку тодішнього партнера компанії «Девон» - ДК «Полтаванафтогазгеологія» - і передав її ЗАТ «Укрнафтобуріння». Пізніше «Девон» та  «Укрнафта», яка працювала на родовищі, намагалися повернути ліцензію в судовому порядку. 4 березня Кабмін доручив Мінприроди видати ліцензію на розробку родовища «Нафтогазу». Тоді екс-прем'єр Юлія Тимошенко заявила: «Найпотужніше родовище газу, яке може дати дешевий газ власного виробництва, - це Сахалінське родовище. Ми нарешті вирвали у них ліцензію і повернули її державному підприємству «Нафтогаз».

Глава «Девону» Анджей Дізманскі раніше заявляв, що компанія «Укрнафтобуріння» нібито належить нинішньому голові Мінприроди Миколі Злочевському. Сам Злочевський завжди це заперечував. Вчора джерело в оточенні Злочевського заявило, що компанія «більше не належить Миколі Владиславовичу». За словами співрозмовника видання, у неї новий склад власників, серед яких група «Приват» і «два підприємця». Згідно з даними Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку, 10% «Укрнафтобуріння» належать JKX Ukraine, дочірній структурі JKX Oil&Gas, 25% якої, у свою чергу, належать групі «Приват».

Учора колишній радник з юридичних питань компанії «Девон» Володимир Чижик повідомив, що представництво компанії закрито, і питанням ліцензії тепер займаються «безпосередньо акціонери» - тобто польський концерн PGNiG, «Нафтогаз» і підприємець Іван Фурсін. Володимир Чижик не зміг уточнити, чи буде компанія відновлювати право на видобуток нафти і газу на родовищі через суд. Джерело в «Укрнафті» повідомило, що компанія не стане заперечувати рішення суду: «Ви знаєте, хто там акціонери? Сперечатися марно. Але якщо «Укрнафтобуріння» залучить нас до видобутку нафти і газу, то ми із задоволенням виступимо партнерами і допоможемо їм». Високопоставлене джерело в Мінпаливенерго також заявило, що «Нафтогаз» готовий виступити партнером «Укрнафтобуріння» з видобутку сировини.

Сахалінське нафтогазоконденсатне родовище у Краснокутському районі Харківської області - найбільше в Україні. Воно було відкрите у 1981 році, запаси газу становлять 15 мільярдів кубометрів, газоконденсату - 1,7 мільйона тонн, нафти - 1,7 мільйона тонн. Для порівняння: річний обсяг видобутку газу в країні - 20 мільярдів кубометрів, нафти - 4 мільйони тонн.

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...