"Нафтогаз" заявив про зниження "Газпромом" тиску на вході в українську ГТС

Поділитися
"Нафтогаз" заявив про зниження "Газпромом" тиску на вході в українську ГТС "Газпром" знову не дотримується контрактних зобов'язань © gaz-system.pl
У НАК припускають, що російська газотранспортна система - у незадовільному стані.

ВАТ "Газпром" знову порушило свої зобов'язання за транзитним контрактом у частині забезпечення мінімально допустимого тиску газу на вході в українську газотранспортну систему (ГТС), повідомляє прес-служба "НАК Нафтогаз України".

"Останнє істотне падіння тиску сталося сьогодні на газовимірювальній станції Суджа. Тиск в російській ГТС на цьому ключовому пункті входу становив 53,5 атмосфер при мінімально допустимому значенні 60,0 атмосфер", – йдеться в повідомленні прес-служби НАК, поширеному ввечері в понеділок, 22 серпня.

У "Нафтогазі" припускають, що зниження тиску викликано нездатністю "Газпрому" підтримувати російську ГТС в належному стані. У НАК нагадали, що з 2011 року російська компанія припинила публікацію даних про кількість аварійних ситуацій на газопроводах, а також зосередилася на будівництві нових магістралей.

"Україна готова й надалі сумлінно виконувати свої зобов'язання з транзиту газу в ЄС на умовах, визначених чинним контрактом (від 2009 року з "Газпромом" про транзит російського газу територією України. – Ред.). Усі дії, необхідні для забезпечення стабільного транспортування газу наступної зими, виконуються українською стороною згідно з графіком і фінансуються в повному обсязі", – підкреслили в "Нафтогазі".

Як повідомлялося, НАК 10 серпня 2016 року вже заявляв про зафіксовані систематичні "провали" тиску газу з російської сторони кордону нижче контрактного рівня.

Нагадаємо, що в липні "Укртрансгаз" також фіксував зниження тиску в ГТС на російській стороні. Зокрема, тиск на газовимірювальній станції Суджа, ключовому пункті входу російського газу, який транспортується до ЄС з території України, зменшився з 63,5 атм 19 липня до 52,3 атм 26 липня. Як зазначається в повідомленні, згідно з контрактом, російський оператор зобов'язаний підтримувати тиск не менше 60 атм в цьому пункті виходу. Схоже падіння тиску також було зафіксовано на газовимірювальній станції Писарівка, другому за величиною пункті надходження газу з Росії.

У свою чергу НАК "Нафтогаз України" звернулася до Європейської Комісії з проханням розглянути питання про створення моніторингової місії для перевірки фактів значних перепадів тиску в російській газотранспортній системі (ГТС) на вході в газотранспортну систему України.

"Нафтогаз упевнений, що така ситуація вимагає всебічного обговорення за участю представників Європейської Комісії і вважає за доцільне розглянути питання про застосування передбачених процедур, у тому числі, відповідно до прийнятого на 25-й конференції Енергетичної Хартії рішенням про Механізм раннього попередження (ССDEC2014 (14) TTG)", - йдеться в повідомленні прес-служби "Нафтогазу".

Довідка DT.UA

Фізичний транзитний шлях російського експортного газу від східних до західних кордонів України становить 36 годин(1200 км за "транзитним" контрактом НАК із "Газпромом"). При цьому в "транзитному" контракті і складових його документах згадуються також і 24 години (т. зв. "контрактна доба").

У "транзитному" контракті НАК "Нафтогазу України" і "Газпрому" від 2009 року технічні умови транзиту газу не були буквально прописані. Як немає і зобов'язань "Нафтогазу" за свій рахунок закачувати "резервний" газ у підземні сховища газу (ПСГ) і платити за його обслуговування для підтримки стабільного транзиту з РФ в ЄС через українську ГТС.

На сьогодні Україна для забезпечення транзиту російського газу в Європу змушена використовувати власний технологічний газ з ПСГ, оскільки Росія постачає газ виключно для транзиту (тобто тільки той обсяг газу, який призначений для продажу в ЄС).

"Присутність" газу в трубі визначають не наосліп - за чітким фізичним параметрам, найбільш важливий з них - тиск. У магістральному газопроводі це 75 атмосфер.

Детальніше читайте у статті "75 атмосфер - дороге задоволення" на сайті DT.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі