"Нафтогаз" запропонував "Укрнафті" допомогу в поверненні 18 млрд грн боргів від інших компаній

20 січня 2016 в 17:01

НАК хоче знати, що зробило керівництво "Укрнафти" для того, щоб повернути 18,7 млрд грн, які їй заборгували інші компанії.

Укрнафта
"Укрнафті" час повертати борги
РИА Новости Украина

НАК "Нафтогаз України" звернувся до голови правління "Укрнафти" Марка Роллінса з пропозицією надати допомогу в поверненні дебіторської заборгованості компанії для погашення її боргів перед державним бюджетом.

Як наголошується в листі "Нафтогазу", копію якого наводить РБК-Україна, відповідна ініціатива зроблена з метою виконання доручення прем'єр-міністра Арсенія Яценюка №1597/0/1-16 від 18 січня за результатами проведеної 14 січня наради в Кабміні, про якому раніше писало DT.UA.

У листі НАК зазначає, що, "у разі зацікавленості" Роллінса в цій допомозі, "Укрнафту" просять "невідкладно" надати детальну інформацію про перелік компаній-боржників та про причини утворення цих боргів. А також інформацію про те, які були вжиті заходи, необхідні для погашення дебіторської заборгованості і з позначенням відповідальних посадових осіб.

НАК також хотів би отримати матеріали службових перевірок/розслідувань, проведених в "Укрнафті" за фактами виникнення заборгованості - як дебіторської, так і податкової заборгованості перед держбюджетом за останні 1,5 року.

Читайте також: Суд встановив факт бездіяльності ДФС у досудовому розслідуванні за фактом ухилення "Укрнафти" від сплати податків

Раніше глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв'ю DT.UA повідомив, що сума дебіторської заборгованості "Укрнафти" становить 18,67 млрд грн (кошти, які їй винні інші приватні фірми). При цьому, підкреслив Коболєв, "є обгрунтовані підозри вважати, що дані структури пов'язані з групою Приват".

За рахунок повернення цих коштів "Укрнафта" могла б погасити свій борг перед держбюджетом за сплатою податків, який на сьогодні становить 10,063 млрд грн.

За інформацією DT.UA, ДФС проводить досудове розслідування в рамках двох кримінальних проваджень за фактами ухилення від сплати податків посадовими особами "Укрнафти" у 2013 і 2014 роках. Однак у громадськості до цих пір немає жодної інформації про результати розслідування та про притягнутих до відповідальності.

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...