"Нафтогаз" за $ 200 тис. найме юристів, щоб не сплачувати борг в $ 24,7 млн

13 березня 2013 в 17:39

Держхолдинг змушений захищати в суді Англії свій пакет акцій в нафтогазовій компанії JKX, який англійський суд заарештував і почав провадження про його примусове відчуження.

naftogas_znua.jpg
"Нафтогаз" не хоче платити борг $ 24,7 млн
Андрей Товстыженко, ZN.UA

НАК "Нафтогаз України" найме компанію Lawrence Graham LLP (Лондон) для захисту в судах своєї частки у британській нафтогазовій компанії з активами в Україні JKX Oil&Gas (JKX). За це НАК сплатить юристам $ 200 тис. (без ПДВ).

Як мовиться у "Віснику державних закупівель", пропозиція Lawrence Graham акцептована 7 березня 2013 року.

Відповідно до тендерної документації, у даний час на розгляді Високого суду Англії перебуває справа за позовом корпорації Merchant International Company Ltd (США) до "Нафтогазу". Зокрема, мова йде про судове рішення, винесене в Україні в 2006 році, про стягнення близько $ 24,7 млн на користь Merchant.

Рішення було визнано англійськими судами 28 лютого 2011 року і дає корпорації право на стягнення в Англії боргу разом з відсотками і юридичними витратами.

- Корпоративний борг "Нафтогазу" може перетворитися на державний (документ)

У середині квітня 2010 року англійський суд заарештував активи НАК, що знаходяться в юрисдикції Великобританії у вигляді пакета акцій JKX. 30 листопада 2012 року суд почав провадження про примусове відчуження цього пакету акцій.

За даними НАК, судовий розгляд клопотання Merchant англійським судом про примусове відчуження пакету акцій JKX заплановано на 22 березня 2013 року.

При цьому "Нафтогаз" оскаржив рішення Вищого госпсуду від 29 червня 2006 року. Згодом ця справа неодноразово розглядалася українськими судами різних інстанцій. Вищий господарський суд України 13 грудня 2012 року підтвердив рішення судів нижчих інстанцій, зокрема Госпсуду Києва від 3 листопада 2011 року, які повністю відмовили Merchant в задоволенні її позову. Американська компанія подала касацію у Верховний суд України, який планує її розглянути 8 квітня 2013 року.

Відповідно до тендерної документації, "Нафтогаз" також оскаржив дії судових органів Англії в Європейському суді з прав людини.

Необхідний Merchant з "Нафтогазу" борг сформувався ще в 90-х роках. Право вимоги заборгованості АТ "Укргазпром", правонаступником якого є НАК, перед компанією ВАТ "Северстудстрой", було передано Merchant.

За даними, представленими на веб-сайті JKX, НАК "Нафтогаз України" володіє 5,8% акцій JKX, компанія Eclairs Group Limited - 27,5457%, Glengary Overseas Ltd. - 11,45%, Interneft Ltd. - 6,62%, Aberforth Partners - 5,23% і The Boston Company Asset Management - 5,14%.

JKX Oil&Gas володіє в Україні "Полтавська газонафтова компанія", що володіє чотирма ліцензіями на розробку нафтогазових родовищ Ново-Миколаївського комплексу в Полтавській області загальною площею 271 кв. км, а також трьома дозволами на розвідку Заплавського, Єлизаветівського і Червоноярсько-Східного родовищ загальною площею 171,2 кв. км. JKX також працює в Росії, Угорщини, Болгарії та Словаччині.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

Читайте також:

Англійський суд заарештував акції нафтової компанії, якими володіє "Нафтогаз"

...Так і відгукнеться, якщо "інтереси держави - оціночне поняття"

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...