"Нафтогаз" влітку почне судитися з Росією через захоплені активи в Криму

Поділитися
"Нафтогаз" влітку почне судитися з Росією через захоплені активи в Криму "Нафтогаз" готується до ще одного суду з РФ © naftogaz.com
Вартість втрачених активів в Криму оцінюється в 15,7 млрд грн.

Початок судових розглядів з Росією по захоплених нею в аннексованому Криму активам НАК "Нафтогазу України" відбудеться, ймовірно, вже влітку 2016 року, повідомив глава держхолдингу Андрій Коболєв.

За його словами, позов "Нафтогазом" буде поданий в Міжнародний інвестиційний арбітраж. "Я думаю, що це питання двох-трьох місяців", - сказав Коболєв в кулуарах Українського газового інвестиційного форуму-2016 в Києві в середу, 23 березня.

"Ми плануємо подавати в Міжнародним інвестиційний арбітраж. Вже претензії були спрямовані Російській Федерації з цього питання. Там є певний процес, який передбачає, що спочатку направляється претензія, потім приходить відповідь, а потім починається судове засідання", - сказав глава НАК, передає УНІАН.

При цьому суму втрат Коболєв поки озвучити не зміг. "Точну цифру я поки називати не можу, поки вона не буде передана в арбітраж", - зазначив голова "Нафтогазу", передає "РБК-Україна".

Читайте також: "Нафтогаз" істотно збільшив позовні вимоги до "Газпрому"

Раніше "Нафтогаз України" заявив, що буде добиватися через міжнародні судові інститути відновлення контролю над активами, втраченими внаслідок російської окупації Криму, і відшкодування всіх понесених збитків.

В НАК повідомляли про те, що збитки "Нафтогазу" від припиненої діяльності в Криму тільки за 2014 рік склали 13,8 млрд грн. Вартість втрачених в Криму активів становить 15,7 млрд грн.

Зокрема, "Нафтогаз" втратив в Криму і на шельфі 15 родовищ нафти і газу, 3 перспективні площі покладів нафти і газу, Глібовське підземне газосховище (ПСГ), понад 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 29 одиниць плавзасобів, 4 плавучі бурові установки (так звані "вишки Бойка"), серед яких дві сучасні високотехнологічні – "Петро Годованець" та "Незалежність", а також багато інші об'єкти виробничої інфраструктури.

Крім того, упущена можливість вести розробку родовищ, запаси яких складають близько 50 млрд куб м газу, 3,5 млн тонн нафти і 1 млн тонн газоконденсату, нагадують в НАК.

Після анексії Криму, компанія "Чорноморнафтогаз" була перереєстрована в РФ, пізніше окупаційна влада прийняла рішення "націоналізувати" майно цього підприємства і внести його в статутний капітал новоствореної компанії Кримське республіканське підприємство "Чорноморнафтогаз".

Позови проти Росії через втрату майна в Криму вже подали шість українських компаній, повідомила раніше в інтерв'ю DT.UA заступник голови МЗС України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль. Позивачами, зокрема, виступили "ПриватБанк", "Укрнафта", аеропорт "Бельбек", Stabil, Everest Estate і "Ощадбанк".

"Нафтогаз", як і інші компанії, знаходяться ще на етапі підготовки, у тому числі залучені юридичні радники, щоб спочатку не допустити помилок у формуванні своєї позиції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі