Топ Новини

"Нафтогаз" спростував інформацію про зобов'язання поставити італійській компанії газ на $ 3,9 млрд

21 лютого 2013 в 16:44

Рішення про стягнення з компанії "Нафтогаз України" 13,1 млрд куб. м природного газу на користь італійської компанії IUGAS не приймалося

НАК "Нафтогаз України" спростовує інформацію ЗМІ щодо зобов'язань поставити 13,1 млрд куб. м природного газу італійській компанії IUGAS за рішенням Стокгольмського арбітражного суду. Про це йдеться в повідомленні компанії.

"За результатами розгляду Стокгольмським арбітражним судом суперечки між італійською компанією IUGAS і НАК "Нафтогаз України" 19 жовтня 2010 року та 19 грудня 2012 року були ухвалені рішення, згідно з якими рішення про стягнення з компанії "Нафтогаз України" 13,1 млрд куб. м природного газу на користь італійської компанії IUGAS не приймалося", - йдеться у повідомленні НАК.

Крім того, наголошується, що за нездійснення постачань природного газу компанією "Нафтогаз України" протягом дії контракту Стокгольмський арбітражний суд вирішив наступне:

- у період до 1 вересня 2008 року "Нафтогаз України" не несе відповідальності за нездійснення постачань природного газу у зв'язку з тим, що IUGAS не подавала заявок на його постачання;

- у період з 1 вересня 2008 року по 31 грудня 2010 року відповідальність компанії "Нафтогаз України" обмежується штрафом у 12,7 млн дол.;

- у період 2011-2012 років. "Нафтогаз України" не несе відповідальності за нездійснення постачань природного газу у зв'язку з існуванням обставин, які були поза контролем компанії.

Стокгольмський арбітражний суд не ухвалював рішень щодо постачань природного газу в 2013 році (останній рік дії контракту)", - йдеться в заяві "Нафтогазу".

Нагадаємо, раніше сьогодні видання "Коммерсант-Украина" повідомляло, що "Нафтогаз" програв судову суперечку на 3,9 млрд дол. Стокгольмський арбітраж зобов'язав монополію виконати контракт з італійським трейдером Italia Ukraina Gas і поставити йому 13,1 млрд куб. м газу за цінами 2003 р. - 110 дол. за тис. куб. м при нинішній його вартості в 416 дол.

Читайте також:

"Нафтогаз" готується до тривалих судів за позовом "Газпрому" на 7 млрд доларів

"Газпром" виставив "Нафтогазу" рахунок на 7 млрд дол. за недобір газу

Україна скоротила закупівлі газу в "Газпрому", але залежність не зменшила

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...