"Нафтогаз" спокійний щодо додаткового імпорту газу в разі морозної зими

Поділитися
"Нафтогаз" спокійний щодо додаткового імпорту газу в разі морозної зими "Нафтогаз" зможе збільшити імпорт газу зима у разі необхідності © fgsz.hu
Україна має технічні можливості для нарощування обсягів поставок газу при необхідності.

НАК "Нафтогаз України" має технічні можливості для того, щоб збільшити імпорт на випадок суворої зими. При цьому сформовані на сьогодні запаси підземних сховищах (ПСГ) є достатніми для проходження опалювального сезону, повідомив головний комерційний директор компанії Юрій Вітренко.

"Якщо, наприклад, буде місяць дуже холодної погоди, тоді дійсно, теоретично газу може не вистачити. Але у нас є конкретні варіанти, що в такому випадку робити", - сказав він у Києві в четвер, 20 жовтня.

Нещодавно були відкриті для використання додаткові потужності по реверсу зі Словаччини, також існує ряд інших резервних можливостей для того, щоб забезпечити Україну достатніми обсягами газу в разі дійсно проблемної ситуації.

"У нас чотири великих труби, які не використовуються, дві – взагалі не використовуються для транспортування газу", - сказав він.

У "Нафтогазі" також не відкидають і можливість закупівлі газу за контрактом з російським "Газпромом".

Вітренко наголосив, що НАК має юридичними механізмами, які дозволяють мінімізувати ризики зарахування "Газпромом" коштів у рахунок декларованих російською компанією обсягів поставки в окуповані райони Донбасу або take-or-pay.

"Але це тільки один з варіантів "в черзі", мені здається, що до нього вдаватися не доведеться", - підсумував Вітренко.

Він підкреслив, що поточних обсягів газу в ПСГ більш ніж достатньо, і за розрахунками компанії на кінець опалювального сезону в сховищах усе ще буде залишатися 7-8 млрд куб. м при допустимому значенні в 5 млрд куб. м.

У кінці серпня Кабінет міністрів прийняв розпорядження про необхідність нарощування запасів газу в підземних сховищах (ПСГ) до 17 млрд куб. м-ка 1 листопада нинішнього року. Хоча раніше в НАК "Нафтогазі" планували увійти в опалювальний сезон з запасами в ПСГ в обсязі 14,5 млрд куб. м, пояснивши менший обсяг закачування загальним зниженням газоспоживання в Україні.

Україна 16 жовтня припинила закачування газу в підземні газові сховища і почала її відбір.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі