Нафта дешевшає в очікуванні угоди щодо ядерної програми Ірану

Поділитися
Нафта дешевшає в очікуванні угоди щодо ядерної програми Ірану Ціна на Brent опустилася до 57,41 долара за барель © rudata.ru
Досягнення остаточної домовленості щодо іранської ядерної програми було відкладено вже чотири рази. Сьогодні закінчується черговий крайній термін.

Світові ціни на нафту знижуються в понеділок напередодні досягнення угоди по Ірану. Інвестори побоюються, що ослаблення, а потім і на повне зняття санкцій з Тегерана, яке відбудеться в обмін на згортання ядерної програми, призведе до зростання надлишку "чорного золота" на ринку.

За станом на 09.33 за київським часом вартість серпневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent опустилась на 2,7% - до 57,41 долара за барель, а серпневих ф'ючерсів WTI - на 2,46%, до 51,91 долара за барель.

Іран виробляє близько 2,7 млн барелів нафти в день. Але доповідь енергетичної консалтингової компанії Wood Mackenzie свідчить, що країна може збільшити виробництво до 2017 року на 600 тисяч барелів за умови укладання угоди.

Як кажуть експерти, ціни на нафту швидше за все впадуть, якщо іранська нафта вийде на ринок в результаті ослаблення санкцій. Управління енергетичної інформації США (EIA) передбачає, що ціни на нафту можуть впасти на $ 5- $ 15 за барель у наступному році, якщо санкції проти Ірану будуть зняті.

"Якщо угода відбудеться, ми побачимо, як підтримка (цін на нафту - ред.) зникне, і американська нафту досягне позначки у 49,5 долара за барель", - наводить агентство Рейтер слова аналітиків CMC Markets.

При цьому статистика з Китаю, згідно з якою обсяг імпорту нафти країни за перше півріччя зріс на 7,5% в річному вираженні, підтримує вартість на "чорне золото".

Читайте також: Адміністрація Обами просить Конгрес дозволити продаж нафти із стратегічного резерву

Разом з тим МЕА прогнозує уповільнення темпів зростання світового попиту на нафту. Згідно зі звітом агентства, темпи приросту попиту знизяться порівняно з поточним роком. У 2015 році світовий попит на нафту, за оцінками МЕА, зросте на 1,4 млн б/с - до 94 млн б/з, а в 2016 році - на 1,2 млн барелів на добу до 95,2 млн б/с.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі