Нацбанку радять обмежити операції з готівкою для стабілізації курсу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Нацбанку радять обмежити операції з готівкою для стабілізації курсу Операції з готівкою слід обмежити © Андрій Товстиженко, DT.UA
Заступник голови правління "Дочірнього банку "Сбербанку Росії" Ірина Князєва дала свої рекомендації для стабілізації ситуації на валютному ринку.

Одним з пріоритетів щодо зниження тиску на курс національної валюти є детінізація економіки і значне збільшення частки безготівкових розрахунків з одночасним обмеженням операцій з готівкою.

Таку думку в коментарі DT.UA висловила Ірина Князєва, заступник голови правління "Дочірнього банку "Сбербанку Росії".

За її словами, детінізація має багато позитивних складових, в тому числі підвищення контролю над грошовою масою і підтримання її в пропорціях, які відповідають стану економіки.

Князєва розповіла, що будь-обсяг готівкової гривневої маси відразу ж прагне конвертуватися в більш стабільні валюти, тим самим збільшуючи попит на них. При цьому, "рефінансування, яке щотижня роздаються регулятором банкам, чинить прямий тиск на курс гривні".

Окремо банкір звернула увагу на механізми припливу валюти в країну. Насамперед, вона вважає, що потрібно знизити термін обов'язкового повернення валютної виручки експортерів до 30 днів, але при цьому скоротити розмір обов'язкового продажу валюти з 75 до 50% і поступово до 0.

"На сьогодні експортери - одне з ключових джерел припливу валюти в банківську систему, і без створення зрозумілих і взаємовигідних умов виконання умови експортного валютного регулювання неможливе. Поки ж вони успішно обходять вимоги держави й отримують максимальну вигоду на нестабільному валютному ринку", - зазначила Князєва.

Також потрібно створити комфортні умови для залучення інвесторів в Україну, а також звернути увагу на заміщення товарів критичного імпорту та зниження їхнього споживання - йдеться насамперед про енергоносії.

Читайте також: Україні загрожує дефіцит бензину на АЗС через дії НБУ

"Що стосується громадян України, то їхній вплив на попит на долар, як і на імпортні товари, що дорожчають, стрімко знижується. Пов'язано це передусім з тим, що гривневі доходи працюючого населення не зростають, а вартість життя відчутно збільшується з кожним місяцем, з'їдаючи надлишки від доходів. Тому іноземна валюта як інструмент накопичення дедалі менш доступна пересічним громадянам", - вважає Князєва.

На її думку, численні обмеження на банківські валютні операції створюють напружені очікування з боку пересічних громадян та дозволяють процвітати нелегальними валютними операціями. Зняття обмежень знизило б у населення очікування дефіциту валюти, і очевидно, що повернення в легальний формат валютообмінних операцій значно знизило б і ризики шахрайства.

Докладніше читайте в статті Юрія Сколотяного і Василя Пасочника Гривня: хто винен і що робити? Консиліум.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі