Нацбанк зберіг прогноз інфляції за рахунок зростання комунальних тарифів у 2016 році

Поділитися
Нацбанк зберіг прогноз інфляції за рахунок зростання комунальних тарифів у 2016 році © GfK
Інфляційні очікування поліпшуються.

Інфляційні очікування поліпшуються, кажуть у НБУ
Інфляційні очікування поліпшуються, кажуть у НБУ

Національний банк України зберігає прогноз споживчої інфляції на рівні 12% на кінець 2016 і 8% на кінець 2017 року. Згідно інфляційного звіту НБУ за липень, такі прогнози інфляції відповідають цілям монетарної політики.

Як пояснює НБУ, у другому півріччі 2016 року показник інфляції в річному вимірі наблизиться до цільового рівня. Основною причиною цього стане підвищення тарифів на комунальні послуги.

В той же час швидше, ніж прогнозувалося раніше, буде сповільнюватися інфляція за інших компонентів споживчого кошика - базової інфляції і сирих продуктів. Це пов'язано з факторами пропозиції, зниженням імпортованої інфляції в умовах меншої волатильності обмінного курсу та поліпшенням інфляційних очікувань, йдеться у звіті.

Прогноз економічного розвитку залишається незмінним: реальний ВВП в 2016 році зросте на 1,1%, в 2017 році - на 3%, а в 2018 році його зростання прискориться до 4%. Незмінність прогнозу обумовлена взаємно збалансованим впливом різноспрямованих факторів.

Прогноз дефіциту поточного рахунку в 2016 році знижений з 2,3 млрд доларів до 1,8 млрд доларів. Завдяки поліпшенню умов торгівлі та очікуваному зростанню врожаю зернових падіння фізичних обсягів експорту, за оцінками Нацбанку, знизиться в поточному році до 2%. Істотне відновлення експорту стримувати введення Росією з 1 липня додаткових обмежень на транзит товарів в Казахстан і Киргизстан. Однак, з урахуванням тенденції до скорочення в останні роки обсягів торгівлі з Росією та іншими країнами СНД ефект від цих обмежень буде набагато нижче, ніж від попередніх. У той же час обсяг імпорту природного газу зменшиться, а обсяг приватних грошових переказів в Україну зросте. Значне розширення дефіциту поточного рахунку в наступні роки також не очікується.

Ключовим припущенням такого сценарію прогнозу, який є найбільш вірогідним, є подальше співробітництво з МВФ, хоча прогнозований графік надходжень офіційного фінансування вже одного разу був перенесений на більш пізні терміни.

Як повідомлялося, Держстат зафіксував дефляцію в червні на 0,2%.

Також з посиланням на проведене Нацбанком опитування повідомлялося, що український бізнес очікує уповільнення інфляції та девальвації. Керівники українських підприємств починають вірити, що інфляція не перевищить 20%, а долар не піде на рівень 30 грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі