Нацбанк скасував заборону банкам купувати валюту за дорученням клієнтів

25 лютого 2015 в 21:56

Таким чином, 26 лютого попит на валюту повернеться на міжбанківський ринок.

Нацбанк НБУ
Нацбанк пом'якшив обмеження на валютному ринку

Національний банк України (НБУ) пом'якшив обмеження на валютному ринку і скасував заборону уповноваженим банкам здійснювати купівлю іноземної валюти за дорученням клієнтів 26-го і 27-го лютого.

Відповідні поправки в постанову №130 від 24 лютого внесено постановою правління НБУ №131 від 25 лютого, яка опубліковано на сайті Нацбанку.

Також скасована норма, згідно з якою банки мали право здійснювати власні операції з купівлі безготівкової іноземної валюти за гривні в межах установлених лімітів відкритої валютної позиції в сумі, що не перевищує 0,5% розміру регулятивного капіталу банку (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ), протягом одного робочого дня.

У той же час залишена чинною норма про збільшення з трьох до чотирьох операційних днів терміну, після закінчення якого зачислена на спецрахунки гривня може бути спрямована на купівлю іноземної валюти або можуть бути здійснені авансові платежі в іноземній валюті за імпорт на суму понад $ 50 тис.

Нацбанк ввів тимчасову заборону уповноваженим банкам здійснювати купівлю іноземної валюти за дорученням клієнтів вранці 25 лютого.

Читайте також: Яценюк впевнений в наявності валюти в країні і звинувачує НБУ в недбалості

25 лютого НБУ купив на міжбанківському валютному ринку $ 80 млн валюти за офіційним курсом, яку надалі має намір продати банкам у межах валютних інтервенцій. Глава НБУ Валерія Гонтарєва пояснила, що НБУ купив валюту оскільки в середу на міжбанку "сформувалася додаткова пропозиція валюти" через те, що раніше НБУ ввів контроль над імпортними контрактами, а за сьогоднішній торговий день не встиг всі їх перевірити.

Після введених НБУ валютних обмежень курс гривні на міжбанку за станом на 16.59 25 лютого виріс до 22 - 27 грн за один долар, і до 24.96 - 30,6 за один євро.

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.15
EUR 29.57
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...