Топ Новини

Нацбанк оприлюднив проект постанови про обмеження розрахунків готівкою

5 березня 2013 в 11:03

Проект постанови стосується розрахунків за товари і послуги між фізособами та юрособами, а також договорів між фізособами, які підлягають нотаріальному засвідченню.

Нацбанк НБУ валюта
Нацбанк оприлюднив проект постанови про обмеження розрахунків готівкою

Національний банк України опублікував проект постанови, яким пропонується обмежити максимальну суму розрахунку готівкою у розмірі 150 тис. грн. Про це під час брифінгу повідомила заступник глави Нацбанку Віра Ричаківська.

За її словами, проект постанови стосується розрахунків за товари і послуги між фізособами та юрособами, а також договорів між фізособами, які підлягають нотаріальному засвідченню.

"Проаналізувавши дані за останні два роки, ми бачимо дуже позитивні тенденції в розвитку інфраструктури для забезпечення безготівкових платежів. Сьогодні в Україні вже є 44 млн. власників банківських карток. Банками емітовано майже 70 млн. карток, з яких понад 33 млн. є активними - тобто за ними здійснюється сплата. Істотно збільшилася і кількість терміналів у торговій мережі - сьогодні їх вже більше 163 тис.", - зазначила заступник голови Нацбанку.

При цьому, за словами чиновника, все ще надзвичайно високим залишається показник готівкових грошей в обігу. На 1 березня поточного року, за даними Нацбанку, в обігу перебуває понад 220 млрд. грн. З них більше 201 млрд. - готівка поза банками. "Виведення хоча б до 5-10% з цієї суми в безготівкові платежі - це хороше джерело для кредитування економіки, а отже, прискорення розвитку споживчого ринку і зростання ВВП. Є результати досліджень, які свідчать, що зменшення готівкових розрахунків навіть на 1% дає 10% зростання ВВП", - сказала Віра Ричаківська.

Здійснити перехід на безготівкові платежі Нацбанк планує м'яко. Так, для фізосіб передбачена можливість внесення готівки в банк для подальшого переведення на рахунок одержувача. Тобто в обов'язковому порядку відкривати рахунок не доведеться. Крім того, сама сума обмеження - 150 тис. грн. - комфортна для більшості громадян, бо її перевищують тільки деякі види угод.

Проект постанови буде розміщений на сайті Нацбанку до 8 квітня. Протягом цього терміну всі зацікавлені особи можуть вносити до нього свої пропозиції.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...