Топ Новини

На українських АЗС більше половини нафтопродуктів - фальсифікат

1 вересня 2011 в 06:58
Близько 50-60 відсотків нафтопродуктів, що реалізуються на українських АЗС - фальсифікат.
benzin_zapravka_azs_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Такі дані надійшли від Міжнародного центру якості палива (IFQC). Також центр повідомляє, що в Україні офіційних даних про ситуацію з якістю палива на АЗС не існує, і скласти об'єктивне розуміння ситуації з якістю палива за ними неможливо.

Втім, «війну» неякісному паливу оголосили самі автомобілісти. Було створено громадський рух учасників автомобільного соціального порталу AutoVisio. Члени соцмережі самостійно відбирають проби палива та організовують проведення експертиз у відповідних лабораторіях.

У списку міст, що торгують неякісним паливом лідирує Харків, там 80% АЗС торгують неякісним паливом. Схожа тенденція спостерігається і в Запоріжжі - в нинішньому році неякісним паливом торгували 20% АЗС. А от мешканцям Донецька пощастило, він не такий багатий на АЗС з неякісним паливом - всього 13%. Відзначився і курортний ПБК - квітневі дослідження виявили 60% заправок, які торгують «бодягою».

Загалом дані більш ніж дворічного «народного контролю» якості нафтопродуктів в Україні свідчать про те, що з початку 2011 року (час різкого подорожчання палива) ситуація з якістю бензину і дизеля погіршилася в рази.

Причиною такої ситуації автомобілісти вважають відсутність контролю з боку держави, а саме не відповідність ДСТУ, що не застосовуються до сучасних авто.

Як покарати «бодяжників», доводиться думати самим автомобілістам.

Втім, невтішна практика показує, що у нашій країні споживач палива має приблизно стільки ж прав, скільки представник опозиції у Білорусі.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...