Топ Новини

На вибір фахівців при пошуку роботи стала впливати репутація роботодавця, - експерт

13 лютого 2013 в 14:13

Працювати у фірмі, яка високо котирується на ринку праці, не тільки вигідно економічно. Це ще і престижно, адже імідж відомого роботодавця виступає додатковим бонусом.

Репутація роботодавця, його імідж, популярність на ринку праці здійснюють великий вплив на вибір висококваліфікованих фахівців у пошуку роботи. Таку думку висловив старший економіст CASE Україна, старший консультант Київської школи економіки Володимир Дубровський, коментуючи результати дослідження "Найбільш шановані роботодавці України-2012", проведеного Міжнародним кадровим порталом HeadHunter.

Згідно з результатами дослідження, більшість клієнтів рекрутингових агентств шукають роботу менеджерів і фахівців середньої та вищої ланки. При цьому більше половини (57%) учасників дослідників відзначили, що вважають важливою роль першої особи компанії для формування своєї думки про неї.

"Компанії з ім'ям приваблюють здібних людей великими зарплатами. Але працювати у фірмі, яка високо котирується на ринку праці, не тільки вигідно економічно. Це ще і престижно, адже імідж відомого роботодавця виступає додатковим бонусом при працевлаштуванні на іншому місці, якщо людина має намір вибудовувати свою кар'єру", - пояснив Володимир Дубровський.

Експерт також відзначив, що в першій десятці найбільш привабливих роботодавців України домінує приватний бізнес: СКМ, "Метінвест", телеканали "Інтер", 1+1, ICTV, Новий канал, компанії "Чумак", "Рошен", IDS Group Ukraine, і фармацевтична фірма "Дарниця".

"Приватний бізнес більш гнучко реагує на зміни в економіці. Тому на ринках з великим попитом на робочу силу підготовленому фахівцю легше отримати пристойну винагороду за свою працю відповідно до професійної кваліфікації. Адже якщо роботодавець цінує працю, то це в першу чергу відображається на платні його працівників. Наприклад, у СКМ люди шукають працевлаштування на управлінських посадах. Професія менеджера підприємства вимагає більшої кількості якостей, ніж праця касира в супермаркеті, тому і розкид по зарплатах відповідний.

А там, де на ринку панує єдиний роботодавець в особі держави, конкуренція відсутня як така. І навіть високоосвічені і талановиті люди не можуть отримати зарплату, яка б відповідала їхнім професійним якостям. У такому положенні сьогодні знаходяться, наприклад, переважна більшість вчителів", - зазначив Володимир Дубровський.

Нагадаємо, в минулому році компанія Ernst & Young назвала СКМ одним з кращих роботодавців України за підсумками дослідження ринку праці, проведеного на основі опитування шукачів робочих місць. Іншими компаніями, зазначеними в дослідженні, стали Coca-Cola, Google, JTI, Kraft Foods Ukraine, "Київстар", Microsoft Ukraine, "Нестле Україна", P&G Ukraine.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...