Топ Новини

МВФ знизив прогноз щодо зростання світової економіки у 2012-2013 роках

16 липня 2012 в 14:13
Одним з найбільш сильних ризиків для світової економіки фонд називає запізнілі або недостатні політичні заходи з протидії кризі в Європі. МВФ прогнозує слабке зростання протягом більшої частини другої половини 2012 року як у країнах з розвиненою економікою, так і в країнах, що розвиваються, що відображає труднощі процесу відновлення світової економіки.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив прогноз щодо зростання світової економіки в 2012 році до 3,5% з 3,6%, що очікувалися у квітні, і в 2013 році - до 3,9% з 4,1%, свідчать дані оновленої доповіді МВФ «Перспективи розвитку світової економіки» (World Economic Outlook).

За оцінкою МВФ, у 2011 році, зростання світової економіки склало 3,9%, а в 2010 році - 5,3%.

Одним з найбільших ризиків для світової економіки фонд називає запізнілі або недостатні політичні заходи з протидії кризі в Європі. У зв'язку з цим угоди, досягнуті на саміті керівників ЄС, є кроками у правильному напрямку, однак, на думку МВФ, потрібні додаткові заходи. «Положення у країнах зони євро, яких торкнулася криза, ймовірно, буде залишатися небезпечним доти, поки не будуть прийняті всі заходи економічної політики, необхідні для подолання кризи», - додає фонд.

ВВП єврозони в поточному році, за оцінкою фонду, скоротиться на 0,3%, що збігається з квітневим прогнозом. У 2013 році зростання ВВП регіону складе 0,7% замість очікуваного раніше підвищення на 0,9%.

Сильний спад економік у 2012 році, на думку фонду, очікує Італію та Іспанію - на 1,9% і 1,5% відповідно. МВФ вважає, що негативна динаміка ВВП Італії та Іспанії збережеться і в 2013 році - показник для Італії знизиться на 0,3%, Іспанії - на 0,6%.

«Периферійні країни зони євро знаходяться в епіцентрі наростання напруженості на фінансових ринках, викликаної зростанням політичної та фінансової невизначеності Греції, проблемами в банківському секторі Іспанії, сумнівами щодо здатності урядів провести бюджетне коригування і реформи, а також щодо ступеня готовності країн-партнерів надати допомогу іншим країнам», - відзначає фонд.

МВФ відзначає, що базисні прогнози фонду враховують більш слабке зростання протягом більшої частини другої половини 2012 року як у країнах з розвиненою економікою, так і в країнах, що розвиваються, що відображає труднощі процесу відновлення світової економіки. При цьому у прогнозах передбачається, що фінансові умови в периферійних країнах єврозони протягом 2013 року будуть поступово поліпшуватися в порівнянні з рівнями, досягнутими в червні поточного року, у тому числі з урахуванням рішень, прийнятих на останньому саміті голів країн ЄС у червні.

Читайте також:

Український Мінфін пророкує, що наступний рік буде складним для всього світу

Глава МВФ: Світова економіка відступила від краю прірви

Меркель не змогла знайти «простого і швидкого виходу» з кризи в єврозоні


Світовий банк погіршив прогноз зростання економіки України в 2013 році

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...