Топ Новини

МВФ позначив передумови нової кризи. Винні США, Китай і Японія

3 серпня 2012 в 06:46
Незважаючи на те, що криза вже поглинула єврозону, основної шкоди іншим країнам світу ще не завдано. У разі якщо криза спричинить чергові потужні потрясіння, ВВП єврозони може скоротитися на 5%, британська економіка зазнає втрат, у той час як американський ВВП зменшиться на 2%. Втрати японської економіки можуть скласти 1%.
dollar_krizis.jpg
great-dream.org

Інтенсифікація європейської кризи призведе до істотного скорочення обсягів виробництва у світовій економіці, йдеться у доповіді Міжнародного валютного фонду (МВФ) про транскордонний вплив (Spillover Report).

На думку експертів фонду, незважаючи на те, що криза вже поглинула єврозону, основної шкоди іншим країнам світу ще не завдано.

У разі якщо криза спричинить чергові потужні потрясіння, ВВП єврозони може скоротитися на 5%, британська економіка зазнає втрат, в той час як американський ВВП зменшиться на 2%. Втрати японської економіки можуть скласти 1%.

З урахуванням слабких темпів економічного зростання в розвинених країнах, такі втрати обсягів випуску продукції приведуть до рецесії, відзначають у МВФ.

МВФ публікує Spillover Report вдруге. Такі доповіді призначені для того, щоб спробувати поліпшити розуміння того, яким чином проблеми одного регіону можуть стати загрозою світовій економіці.

З минулого року проблеми європейських країн позначалися на фінансових ринках єврозони, проте поки не знайшли відображення в інших ринках, відзначає заступник директора департаменту МВФ по стратегії, політики і аналізу Ранджит Тея.

Кризовий сценарій МВФ передбачає різкий стрибок дохідностей держоблігацій і корпоративних бондів у всіх країнах єврозони, а також скорочення споживчого попиту на тлі ослаблення довіри.

"У єврозоні ситуація вимагає зміни умов гри: необхідно терміново зробити кроки на шляху до банківського союзу, бюджетної інтеграції, поетапного скорочення бюджетних витрат, а також кредитно-грошового стимулювання", - йдеться в доповіді.

Серед інших можливих стресів, з якими може зіткнутися світова економіка, - "фіскальний обрив" у США, різке уповільнення темпів економічного підйому КНР і боргова криза в Японії, відзначають в МВФ.

"Фіскальним обривом" (різке припинення дії податкових пільг при одночасному скороченні держвитрат), що загрожує економіці США з початку наступного року, може скоротити її ВВП на 1-5%, залежно від того, чи буде це якимось чином компенсовано діями Федерального резерву , прогнозують експерти фонду.

Найбільш значний вплив такий розвиток ситуації здійснить на сусідів США. Крім того, це призведе до падіння цін на сировинні товари на 6-12%, що позначиться на експортерах сировини.

"Для США пріоритетом має стати скорочення загрози занадто швидкої бюджетної економії у 2013 році і прийняття надійного плану для зниження витрат у середньостроковій перспективі, - говориться в доповіді МВФ. - Підйом американської економіки може бути підтриманий діями на ринку житла і кредитно-грошовим стимулюванням".

Читайте також:

МВФ знизив прогноз щодо зростання світової економіки у 2012-2013 роках

Експерт: Не треба боятися друкованого верстата Європейського центробанку

Світові експерти передрекли Європі економічну катастрофу

В Азарова є рецепт боротьби проти економічної кризи в Європі

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...