МВФ: Нацбанк має скасувати заборону банкам формувати резерви в інвалюті, але так, щоб не обвалити курс

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Заборону банкам формувати резерви під валютні кредити в інвалюті (це передбачено постановою НБУ №109) потрібно скасовувати, але таким чином, щоб не дестабілізувати фінансову систему. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр.

Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр на засіданні Фінансового прес-клубу «Держборг та платіжний баланс: наскільки серйозні загрози для фінансової стабільності без допомоги МВФ?», який організувала ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

М.Альєр нагадав, що постанова №109 приймалася як тимчасовий антикризовий захід «для вирішення проблеми в конкретний момент», а в програмі співпраці України з МВФ прописана необхідність «продовження дискусії» з НБУ про те, яким буде план згортання цієї ініціативи.

«Ми ведемо таку дискусію з Національним банком, дивимося на міжнародний досвід, пропонуємо рішення. Найголовніша наша ціль – не допустити дестабілізації ситуації у фінансовій системі», - наголосив М.Альєр.

Натомість як зазначив радник президента України, член Ради НБУ Роман Шпек, сприятливий момент на валютному ринку для скасування постанови №109 був втрачений.

Голова ж правління «Дочірнього банку «Сбербанку Росії» Ігор Юшко додав, що існування 109-ої постанови привносить у банківський сектор системні ризики – девальвація гривні навіть на 1 коп. призводить до збитків на десятки мільйонів гривень, які банкам доводиться покривати за рахунок капіталу.

«Тут очевидний конфлікт завдань кредитно-грошової політики і завдань банківського нагляду в одному такому інституті, як Національний банк. Можливо, прийшов час подумати над виділенням банківського нагляду в окрему структуру, оскільки завжди існуватиме спокуса закрити поточні проблеми з валютними резервами, грошово-кредитною політикою тощо за рахунок, по суті, стабільності банківської системи», - зауважив І.Юшко.

У відповідь на такі зауваги керівник групи радників глави Нацбанку В.Литвицький підкреслив, що регулятор з розумінням ставиться до позиції учасників ринку, однак буде синхронізовувати свої дії з тим, «як змінюється ситуація на валютному ринку».

«Так, що зранку заснув, ввечері прокинувся і все змінилося (тобто, постанову скасували, - ред.), – такого не варто очікувати. Але рух в напрямі оптимізації валютної позиції – це правильний шлях. Його треба пройти», - наголосив представник НБУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі