Топ Новини

МВФ може припинити кредитування України

17 лютого 2012 в 12:58
Через значні виплати на погашення зовнішнього боргу України цього року, співпрацю з МВФ може бути перервано.
MVF_imf.jpg
колаж ZN.UA

У Світовому банку (СБ) вважають, що Міжнародний валютний фонд МВФ) може перекрити доступ України до свого фінансування за кредитною угодою про програму stand-by.

Таке припущення міститься у Стратегії партнерства СБ з Україною на період 2012-2016 років.

"Один з ключових макроекономічних ризиків пов'язаний з доступом до зовнішнього фінансування. Є ризик розірвання чинної угоди про кредит stand-by з МВФ, посилюються ризики для реструктуризації заборгованості, пов'язані з тим, що на 2012 рік припадають значні суми виплат за обслуговуванням боргу, у тому числі перед МВФ", - наголошується в документі.

За оцінкою СБ, необхідною умовою стабільного прогресу у критичних сферах, наприклад у питанні фіскальної консолідації, в Україні є складні з політичної точки зору реформи.

"Підвищення тарифів на енергоносії для домогосподарств і комунальних підприємств, вирішення структурних проблем у газовому секторі будуть перевіркою серйозності намірів уряду, особливо у переддень парламентських виборів в 2012 році", - підкреслюється у стратегії.

Крім того, СБ зазначає, що загальна сума заборгованості європейським банкам є високою, і банківська криза в Європі або зменшення банками частини кредитних коштів може призвести до фінансової нестабільності в Україні.

Нагадаємо, що нова програма СБ для України передбачає виділення банком щорічних позик на суму до 0 млн, а також ще до 0 млн на рік від Міжнародної фінансової корпорації (IFC), яка входить до структури СБ.

Читайте також:

Хорошковський і Клюєв повернулися від МВФ ні з чим

У МВФ і без тарифів зараз не надто шанують офіційний Київ

МВФ поставив владу у глухий кут, зажадавши в рік виборів підвищити ціни на газ

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...