МВФ: Арабські країни втратили 55 млрд доларів через революції

14 жовтня 2011 в 18:26
Експерти Міжнародного валютного фонду оцінили економічні збитки від демократичних революцій в арабських країнах Африки та Близького Сходу - так званої "арабської весни". За їхніми підрахунками, держави, в яких відбувалися найбільш серйозні народні хвилювання, втратили в цілому більше 55 мільярдів доларів, передає Reuters.

на 20,6 млрд доларів зменшився обсяг ВВП в цих країнах, і ще 35,3 млрд доларів втратили бюджети держав через зростання видатків і зниження держдоходів. Більше за всіх постраждали Лівія і Сирія, які втратили 7,7 мільярда і 6 мільярдів доларів від ВВП відповідно. Менш значні економічні втрати понесли Ємен, Туніс, Єгипет і Бахрейн.

У Ємені, де збиток склав 6,4 відсотка ВВП, більше 15 відсотків населення опинилися за межею бідності. Туніс через народних хвилювань втратив майже 5,2 відсотка ВВП, порушеними виявилися практично всі сторони економіки. В Єгипті зміна режиму коштувала 4,2 відсотка ВВП. У Бахрейні, де також почалися народні хвилювання, вдалося уникнути великих втрат для ВВП тільки завдяки зростанню цін на нафту. У підсумку ВВП у цій країні впав всього на 2,77 відсотка.

При цьому зростання цін на нафту підсилило вплив інших нафтових країн цього регіону. Якщо на початку 2011 року барель нафти коштував близько 90 доларів, то до травня ціна злетіла до 130 доларів, а тепер тримається на рівні 113 доларів. За рахунок цього стрибка ОАЕ, Саудівська Аравія і Кувейт, де не було серйозних внутрішніх потрясінь, змогли навіть збільшити ВВП.

У підсумку, підсумовуючи негативні економічні наслідки "арабської весни" для одних країн і негативні для інших, експерти підрахували, що продуктивність регіону в цілому за поточний рік зросла на 38,9 млрд доларів.

 

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...