МВФ закликав Україну та РФ вирішити проблему з "боргом Януковича" – росЗМІ

Поділитися
МВФ закликав Україну та РФ вирішити проблему з "боргом Януковича" – росЗМІ У МВФ Україні та РФ нагадали про необхідність вирішувати проблему з "кредитом Януковича" © Колаж ZN.UA
Києву слід вирішувати проблему з боргом перед РФ, щоб спростити отримання нового траншу.

Українська та російська сторони повинні працювати над пошуком компромісного рішення в питанні погашення Україною боргу по кредиту на 3 млрд доларів перед Росією, заявив глава місії МВФ у Києві Рон ван Руден.

Як повідомляють російські ЗМІ, представник Фонду заявив, що організація завжди брала дане питання під увагу у своїй співпраці з Україною.

"Це завжди враховувалося при прийнятті рішення, оскільки це прострочення бондів, і ми закликаємо обидві сторони працювати над виробленням рішення в контексті виконання програми", – зазначив він.

Руден, при цьому, не став відповідати на питання про те, чи вдалося досягти прогресу у вирішенні даної проблеми.

Він також підтвердив, що надання Україні нового траншу до кінця 2016 року "технічно неможливе".

У вересні міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що Україна готова продовжити переговори з Росією щодо можливого вирішення спору по кредиту на 3 мільярди доларів, отриманого в грудні 2013 році за домовленістю між президентом РФ Володимиром Путіним та екс-президентом України Віктором Януковичем.

Представник фонду Джеррі Райс заявляв, що Рада директорів МВФ вважає добросовісною позицію України щодо боргу перед Росією на 3 млрд доларів США.

Раніше президент України Петро Порошенко підписав закон, що вводить безстроковий мораторій на виплати євробондів кредитом, наданому РФ уряду Януковича в грудні 2013 року.

Нагадаємо, Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму 14,36 млрд дол. і 600 млн євро. Процентна ставка за новими паперами на загальну суму 12 млрд дол. була встановлена на однаковому рівні 7,75% річних. Процентний дохід, починаючи з 1 березня 2016 року, нараховується і виплачується двічі на рік – 1 березня та 1 вересня. Росії пропонувалися ті ж умови. Однак Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів у повному обсязі (мова йде про 3 млрд дол., виданих Віктору Януковичу в кінці 2013 року) і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає.

У березні Росія подала проти України позов до високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі