МВФ підтримує зниження ставок ЄСВ та рекомендує скасувати "спрощенку" для юросіб

9 лютого 2016 в 12:51

Податковий кодекс потребує спрощення, вважають експерти МВФ.
Зниження відрахувань до фонду соцзабезпечення повинно супроводжуватися удосконаленням системи оподаткування корпорацій і малих підприємств.

nalog_kalculator_DSC1970.jpg
МВФ радить Україні спростити Податковий кодекс
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міжнародний валютний фонд рекомендує Україні в короткостроковій перспективі вивести юридичних осіб з-під спрощеної системи оподаткування, йдеться в технічній доповіді експертів МВФ.

Так, скасувати "спрощенку" пропонується для платників ПДВ (податку на додану вартість), а також не об'єднувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) і податок на доходи фізичних осіб (ПДФО).


МВФ за зниження ставок ЄСВ з покращенням адміністрування

На думку експертів МВФ, зниження ставок єдиного соціального внеску можна компенсувати одночасним впровадженням більш суворого режиму для малих самозайнятих платників податків.

У той же час експерти Фонду вважають, що саме по собі зниження ставок навряд чи дозволить суттєво зменшити рівень тіньової економіки. "Міжнародний досвід показує, що для цього потрібен комплексний підхід, що спирається на зміни в регуляторному середовищі, доступ до фінансових послуг і забезпечення якісних соціальних виплат", - зазначено в доповіді.

Виходячи з цього, експерти МВФ вважають, що втрачені в результаті зниження ставок ЄСВ надходження мають бути компенсовані за рахунок добре продуманих джерел, а не можливому, завдяки низьким ставкам, розширенню бази оподаткування.

Читайте також: Зниження податкового навантаження не гарантує детінізації зарплат

Таким компенсаторами, на думку експертів фонду, можуть виступити: більш помірковане, ніж зроблене, зниження середньої ставки ЄСВ, наприклад - до 28%; підвищення граничного розміру цього податку з фонду оплати праці до 25 мінімальних зарплат (МЗП, 30 тис. грн); непрямі податки.

Крім цього, в доповіді зазначено, що чинна загальна система оподаткування, незважаючи на недавні реформи, залишилась складною та її складність пов'язана, головним чином, з заплутаною і часом двозначною мовою її текстів, що тягне за собою довільне тлумачення законодавства. "Це створює плідний ґрунт для антагонізму між платниками податків і ДФС, а брак дієвих механізмів врегулювання спорів (адміністративних або судових) тільки загострює його", - вважають у МВФ.

Експерти фонду вважають, що поряд зі значними змінами у податковій політиці, Податковий кодекс потребує спрощення шляхом внесення ясності в нього і вдосконалення технічних аспектів написання законопроектів.

Нагадаємо, з 2016 року, змінами до Податкового кодексу, встановлюються єдина ставка ЄСВ у розмірі 22% і скасовується 3,6% ЄСВ, що утримується із зарплати працівників.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...